В рамках податкової амністії, яка стартувала 1 вересня, держбюджет вже отримав 1,5 мільйона гривень. При цьому українці подали "нульову декларацію" про активи на 30 мільйонів гривень, розповів глава податкового комітету Ради Данило Гетманцев в ефірі hromadske.
Він зазначив, що процес внесення таких платежів до державного бюджету триває кілька днів.
"Ми не очікували протягом першого місяця якогось буму - люди бачать, люди розбираються, що до чого, але кількість щодня збільшується", - сказав він.
Нагадаємо, що з 1 вересня українці можуть подати одноразову добровільну декларацію, в якій вказані їхні активи, але з яких не були сплачені податки і обов'язкові платежі. Цікаво, що доходи від кампанії по добровільному декларуванню, як заявили в Мінфіні, не будуть враховані в держбюджеті-2022.
Як писало ZN.UA, донарахування податкових зобов’язань юридичним особам і притягнення їх до фінансової відповідальності може бути пов’язане не тільки з використанням «сірих» механізмів, а й із самим фактом виплати доходу декларанту. Пункт 13 Законопроєкту каже, що сплата декларантом спеціального збору звільняє його від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства, а також від обов’язку нарахування й сплати податків і зборів щодо отриманих доходів. Вочевидь, ця норма не дає відповідних гарантій юридичній особі, яка такі доходи виплачувала. Враховуючи вищеописані ризики, витрати держави на адміністрування потенційної кількості декларантів, цілком можливо, не будуть порівнянні з обсягами податкових надходжень за результатами амністії.
Про варіанти ставок інших законопроєктів щодо податкової амністії читайте в тексті - «Не ховайте ваші грошики по банках і кутах!».