За три попередні роки бюджет недоотримав 2,6 мільярди від оренди держмайна - аудит Рахункової палати

Поділитися
За три попередні роки бюджет недоотримав 2,6 мільярди від оренди держмайна - аудит Рахункової палати © Андрій Товстиженко, DT.UA
Надійшло лише 5,4 млрд грн із запланованих 7,9 млрд грн.  

З 2017 року по 2020 рік включно держбюджет через неякісне прогнозування недоотримав 2,6 млрд грн орендної плати за користування держмайном. Про це йдеться в результатах аудиту Рахункової палати.

Відзначається, що аудит встановив, що Кабмін, Фонд держмайна та уповноважені органи управління об'єктами держвласності не забезпечили своєчасну передачу в оренду майна держпідприємств.

Як результат, протягом 2017-2020 років до держбюджету надійшло лише 5,4 млрд грн при плані, затвердженому в бюджетах на ці роки, 7,9 млрд грн. Так, в 2017 і 2020 роках ці показники не виконані (66% і 33,7% відповідно), а в 2018 і 2019 роках (144,6% і 129,6% відповідно) - перевиконані.

"Аудитори встановили, що планові показники надходжень орендної плати визначалися Мінфіном тільки на підставі прогнозів Фонду держмайна або фактичних надходжень за попередній рік. При цьому не враховувався індекс інфляції і не включалися платежі за новими договорами оренди.

Крім того, під час карантину Кабінет Міністрів ввів знижки або звільнення від сплати орендної плати за користування державним майном для певних категорій орендарів ", - додали в Рахунковій палаті.

У відомстві додали, що уряд також не забезпечив своєчасне затвердження Порядку передачі майна в оренду і примірних договорів оренди державного майна.

"Тому з 1 лютого по вересень 2020 передача державного майна в оренду практично не здійснювалася. Тому кількість укладених у 2020 році договорів оренди зменшилася. У результаті державний бюджет недоотримав як мінімум 409 млн грн", - наголошується в звіті.

"Через неналежну взаємодію ФДМУ з уповноваженими на управління держмайном органами перевищувались терміни надання висновків про умови договору оренди (замість 15 днів від 22 днів і до 7 місяців), а в окремих випадках взагалі не надавалися. В результаті державний бюджет недоотримав як мінімум 800 тис грн орендної плати ", - заявили в Рахунковій палаті.

Раніше повідомлялося, що міністерства і відомства до кінця 2020 року передали Фонду держмайна (ФДМ) на приватизацію тільки чотири об'єкти з 201, які вони повинні були передати згідно з прийнятим рішенням уряду.

Нагадаємо, що від приватизації державних активів у 2020 році до держбюджету направлено 2,5 млрд грн.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі