За реєстр олігархів, в якому буде лише кілька десятків осіб, держава заплатить 2,5 мільйона гривень

Поділитися
За реєстр олігархів, в якому буде лише кілька десятків осіб, держава заплатить 2,5 мільйона гривень © Pressmedia.kg
Фірма-розробник отримала підряд без конкуренції та згадується у низці кримінальних справ.

Апарат Ради національної безпеки й оборони України 31 жовтня замовив фірмі «Айкюжн ІТ» реєстр олігархів вартістю 2,5 млн грн. Як повідомляють "Наші гроші", відповідне оголошення оприлюднене в системі «Прозорро».

Фірма отримала підряд без конкуренції, оскільки на спрощену закупівлю більше ніхто не прийшов.

У результаті «Айкюжн ІТ» ще й знизила ціну на 14% відносно очікуваної вартості закупівлі у 2,9 млн грн.

При цьому, як пишуть "Наші гроші", столична «Айкюжн ІТ» входить у консорціум «Intecracy Group» з 11 фірмами. Зараз вона належить Олександру Смірнову з Києва та компанії «Інтекресі Венче Лтд» (Кіпр), а керує нею Сергій Балашук. Кінцевим бенефіціаром через офшор є киянин Михайло Віговський.

На ту саму кіпрську «Intecracy Venture Ltd» і Віговського записано інших двох учасників консорціуму – «Інтекресі Бейз» і «Софтлайн ІТ». Першу фірму очолює Євген Гармаш, а другу – Олександр Россол, раніше відомий як директор із розвитку компанії «Софтлайн».

Директор «Айкюжн ІТ» Балашук також керує «Софтлайн-ІТ», яку теж зареєстровано на «Intecracy Venture Ltd». Її кінцевим бенефіціаром є Станіслав Альпенідзе із Київщини.

«Айкюжн ІТ» та «Інтекресі Бейз» згадуються в кримінальній справі поліції від 2020 року проти посадовців цілої купи органів влади, установ і підприємств. Мовляв, ці посадовці, замовляючи послуги низці фірм, не створили комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) з використанням засобів захисту інформації, які пройшли державну експертизу.

За даними судового реєстру, СБУ в 2019 році писала податківцям, що вважає «Айкюжн ІТ» та «Інтекресі Бейз» пов’язаними з фірмами «Юкрейніан Електронікс» та «Еверест Лімітед». Остання фірма мала розробити Єдину автоматизовану систему управління ЗСУ «Дзвін-АС». При цьому «Айкюжн ІТ» було безпосереднім розробником софту системи, який військові аудитори визнали непридатними для нормального управління армією та зробленим по дуже завищених кошторисах.

Крім того, «Айкюжн ІТ» та «Інтекресі Бейз» згадувались у кримінальному провадженні щодо закупівель ДП «Національні інформаційні системи» послуг щодо держреєстрів.

Ще «Айкюжн ІТ» раніше була пов’язана з фірмою «Айкюжн», яка фігурувала в справі про розкрадання на інформаційних послугах для Фонду соцстраху та Держслужби зайнятості.

Компанія «Софтлайн-ІТ» також засвітилася у низці історій, якими займалися правоохоронці.

Так, наприклад, можна знайти повідомлення про порушення Генеральною прокуратурою справи проти Олени Лукаш. Згідно з судовим реєстром, колишнього міністра юстиції звинувачували в «організації схеми розкрадання» в особливо великих розмірах при створенні Єдиних та державних реєстрів України через низку підконтрольних їй підприємств».

Йшлося про закупівлі держпідприємством «Інформаційний центр» Мін'юсту у 2013 – 2014 роках. Серед підприємств, які фігурували у справі, опинилися й одні з найбільших постачальників програмного забезпечення та комп'ютерного обладнання для держави – «Софтлайн ІТ» та «Айкюжн».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі