За підсумками серпня бюджет може недоотримати 8-12 млрд запланованих доходів - джерело

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Основні причини недобору надходжень - явне відставання поточної макродинамики від закладених у бюджетні розрахунки прогнозів індикативних показників.

За підсумками восьми місяців 2013 року недобір податкових надходжень до бюджету може скласти від 8 до 12 млрд грн, порівняно з бюджетним розписом на цей період, повідомляють обізнані джерела DT.UA.

Як зазначається, крім чинників низької макроекономічної динаміки, на серпень припали затримки чи заборони поставок української продукції на російській митниці та в ряді інших країн СНД, що може виявитися додатковим фактором зниження бюджетних надходжень.

Згідно з повідомленням Міністерства фінансів, дефіцит держбюджету в січні-липні 2013 року склав 30,27 млрд грн, що в 1,79 рази більше дефіциту за підсумками аналогічного періоду минулого року в 16,94 млрд грн.

За інформацією Адміністрації президента, доходи загального фонду держбюджету за підсумками 7-ми місяців поточного року були на 354,9 млн. грн., або на 0,2% меншими від запланованого на цей період показника. При цьому обсяг податкових надходжень виявився меншим запланованого на 3,2 млрд. грн.

Основними причинами зафіксованих недонадходжень (в чинній редакції закону про держбюджет передбачено збільшення доходів на 5,3% за підсумками року) є явне відставання поточної макродинамики від закладених у бюджетні розрахунки прогнозів індикативних показників.

Так, при очікуваному зростанні реального ВВП на рівні 3,4% за підсумками року фактично за підсумками першого півріччя було зафіксовано зниження на 1,1%. Падіння обсягів промисловості за підсумками 7-ми місяців склало 5,3% до аналогічного торішнього періоду.

При закладеному в розрахунках бюджетних надходжень збільшення фонду оплати праці на 10,9%, реальний приріст поки що більш ніж в два рази менше - 4,8%.

Не виправдовує бюджетних очікувань і динаміка зовнішньої торгівлі. При очікуванні зростання експорту в цілому за рік на 6,4%, фактичне падіння за підсумками січня-липня п.р. становить 7,2%. По імпорту при планових темпах збільшення на 6,9%, реальний показник знизився на 12,8%.

Подробиці читайте в статті Юрія Сколотяного "Недитяча задача" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Янукович пояснив, що "обіймається з тими, хто несе копійку до державної скарбниці"

Азаров дав два тижні, щоб закінчити проект бюджету на 2014 рік

Обслуговування держборгу в Україні перевищує видатки на освіту і охорону здоров'я

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі