За останні п'ять років змінилося правозастосування та ефективність роботи Антимонопольного комітету. Минулий рік став рекордним для органу з точки зору значущості прийнятих рішень і, відповідно, розміру економічного ефекту від діяльності відомства - 4,3 млрд гривень. Розмір накладених штрафів за 2019 досяг 8,7 млрд гривень, повідомив пресцентр Антимонопольного комітету України.
За словами Юрія Терентьєва, голови АКМУ, основним завданням команди відомства є зміна підходу до роботи. На його думку, комітету пора переходити до реальних проблем.
"Основним моїм завданням, як голови АМКУ, і нашої команди є зміна підходу до роботи відомства: щоб ми від сотень і тисяч незначних, повторюваних правопорушень, за які накладаються мінімальні штрафи, перейшли до питань, пов'язаних з реальними проблемами економічного життя", - зазначив Юрій Терентьєв.
Наразі, в Україні фактично з'явилася нова галузь права і окремий новий напрям юридичної практики ─ оскарження публічних закупівель, зазначили в АКМУ.
Раніше, АМКУ виступив проти Ахметова у питанні експорту електроенергії. Комітет підтримав проєкт змін Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) в Кодекс системи передачі в частині оподаткування експортерів електроенергії платежем за передачу.