У Міндоходів з початку року проведено 1,7 тис. службових перевірок та розслідувань щодо працівників відомства. За їхніми результатами винесено 400 офіційних застережень, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 429 і звільнено 33 працівників.
Про це повідомив заступник голови Міністерства доходів і зборів Ноняк Михайло під час обговорення перших результатів роботи антикорупційної комісії при Міндоходів.
"Для подолання корупції у відомстві нам потрібно виключити людський чинник, привести нових людей до служби, ефективно співпрацювати з громадськістю та бізнесом", - цитує Ноняка прес-служба відомства.
За його даними, з початку року перевірено 688 звернень від фізичних та юридичних осіб щодо можливих неправомірних дій з боку працівників органів Міндоходів, з яких 187 повністю або частково підтвердилися.
За матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки міністерства за порушення антикорупційного законодавства складено та передано до суду 31 адмінпротокол. Судами прийнято 10 рішень про притягнення осіб до адміністративної відповідальності.
Стосовно працівників органів Міндоходів у січні-травні розпочато 215 кримінальних проваджень за здійснення злочинів у сфері службової діяльності. За матеріалами підрозділів ГУВБ, правоохоронні органи почали 177 кримінальних проваджень. Здійснюють досудові розслідування.
Окрім того, за фактами одержання неправомірної вигоди працівниками Міндоходів, розпочато 31 провадження. Повідомлено про підозру у здійсненні корупційних та інших злочинів у сфері службової діяльності 19 працівникам. Винесено 11 обвинувальних вироків стосовно працівників Міндоходів.
Схоже, що "33" є улюбленим числом у Міндоходів, коли мова йде про боротьбу з корупцією всередині відомства. Зокрема, на початку 2013 року відомий "борець з корупцією" 3, який очолив тоді міністерство, заявив, що її рівень у податковій службі за останні два роки знизився на 33%. !zn
Читайте також:
Податкова на 33% поборола корупцію у своєму відомстві, - Клименко
ГПУ оцінила збиток від діяльності Клименка на чолі Міндоходів у 6 млрд грн
Податківцям дозволили використовувати в роботі детектори брехні