За останні два роки Україна втратила вісім пунктів у рейтингу відкритості бюджетів за версією міжнародної організації Internatinal Budget Partnership (IBP).
Згідно з дослідженням IBP, за підсумками 2012 року індекс відкритості бюджетів в Україні становить 54 пункти з 100 можливих. У 2010 році він становив 62 пункти.
Найвищий бал показали Нова Зеландія (93 пункту), Південно-африканська республіка (90), Великобританія (88), Швеція (84), Норвегія (83), Франція (83).
В одній групі з Україною (країни, які набрали від 42 до 60 пунктів) знаходяться: Італія (60 пунктів), Польща (59), Афганістан (59), Грузія (55), Гондурас (53), Монголія (51), Казахстан (48), Малі (43), Азербайджан (42) та інші країни.
Росія в цьому плані значно випередила Україну, опинившись у другій групі (від 61 до 80 пунктів) з показником у 74 (не набагато більше - 79 - у США).
Дослідження Internatinal Budget Partnership проводиться кожні два роки шляхом експертного аналізу ситуації в бюджетах країн світу.
IBP відзначили, що за підсумками 2012 року національні бюджети 77 країн світу з 100, в яких проживає половина населення світу, не відповідають основним стандартам прозорості бюджету. В організації вважають, що цю ситуацію ускладнює те, що багато урядів не здатні забезпечити громадянам можливість брати участь у бюджетному процесі.
Також ІВР нагадали, що відсутність необхідної інформації (а 21 країна взагалі не надає громадянам інформацію про бюджет) і неможливість брати участь у бюджетному процесі не дозволяє громадянам притягувати уряд до відповідальності. Це відкриває двері для зловживань і неефективного використання державних коштів. !zn
Читайте також:
Азаров порадив Попову підійти креативно до поповнення бюджету Києва
У рейтингу економічних свобод Україна посіла останнє місце в Європі
Іноземні аналітики радять Азарову зробити більш прозорим бюджетне планування