Згідно з повідомленням, динаміка міжнародних резервів у березні перебувала під впливом ряду факторів. Насамперед, сприятлива кон'юнктура на зовнішніх ринках, яка дала змогу НБУ викуповувати надлишок валюти на міжбанку. Крім того, надходження коштів у рамках зовнішнього фінансування. Так, у березні НБУ отримав кредит від Національного банку Швейцарії на суму $ 100 млн. Плюс, платежі за зовнішніми зобов'язаннями України. З резервів на здійснення платежів уряду з обслуговування та погашення державного і гарантованого боргу було направлено $ 582,1 млн.
"За станом на 1 квітня обсяг міжнародних резервів покривав 3,3 місяці майбутнього імпорту і був достатнім для виконання зобов'язань України з поточних операцій уряду і НБУ", - йдеться в повідомленні.
Однак завдяки траншу МВФ міжнародні резерви зросли з рівня $ 15,1 за підсумками березня до $ 16,7 млрд станом на 5 квітня.
"Таким чином резерви покривають 3,6 місяці майбутнього імпорту і є достатніми для виконання зобов'язань України з поточних операцій уряду і Національного банку", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що сьогодні кошти четвертого траншу МВФ почали надходити в резерви НБУ.
За даними НБУ, міжнародні резерви України на 1 січня 2017 року склали $ 15 млрд 539 млн. У грудні вони зросли на $ 268 млн (на 1,8%), за весь 2016 рік – на $ 2 млрд 239 млн (на 16,8%).