Станом на 13 червня з початку року банки погасили перед НБУ кредити рефінансування обсягом 4 млрд грн., повідомив директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст.
Про це він розповів під час круглого столу «Доступне та комфортне житло: як працюють механізми зниження ставок за кредитами на придбання та ремонт житла?», який 14 червня провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».
Представник центробанку нагадав, що на сьогодні згідно програми співпраці з МВФ НБУ видає рефінансування під заставу державних цінних паперів. Це операції РЕПО терміном до 60 днів та регулярні тендери, на яких учасники ринку можуть отримати під заставу ОВДП кредити на термін від 2 тижнів до 3 місяців. Ці інструменти використовуються учасниками ринку, передусім, для закриття короткострокових розривів у ліквідності.
Говорячи про перспективи включення іпотечних облігацій, які випускатиме у т.ч. Агентство з рефінансування житлових кредитів, у перелік інструментів, що можуть виступати заставою за рефінансуванням, Дубихвіст повідомив, що регулятор розгляне цей варіант.
«Ми вивчаємо різні механізми, які нам пропонують, для того, щоб зробити ці облігації цікавими. Безумовно, папери, які не просто бланкові, а які мають додатковий захист інвестора, набагато надійніші від будь-якої корпоративної облігації, яка обертається на ринку», - зазначив представник НБУ! zn.ua
Читайте также:
СБУ подозревает депутата Шепелева в расхищении 300 млн средств рефинансирования НБУ
НБУ может разрешить банкам зачислять ипотечные облигации к обязательным резервам
СБУ ищет, куда "Укргазбанк" растратил 80 млн грн средств рефинансирования НБУ