З вересня суму готівкових розрахунків в Україні обмежено 150 тисячами гривень

Поділитися
З вересня суму готівкових розрахунків в Україні обмежено 150 тисячами гривень © Андрій Товстиженко, DT.UA
Якщо розрахунки будуть відбуватися в готівковій формі, вони не повинні перевищувати 150 тис. грн.

З 1 вересня 2013 року в Україні набуває чинності постанова НБУ №210, яким розмір готівкових розрахунків обмежується сумою в 150 тис. грн.

Як пояснила заступник глави Національного банку України Віра Ричаківська, готівкові розрахунки між фізичною особою і підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги) не повинні перевищувати 150 000 гривень.

Крім того, фізичні особи між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, можуть розраховуватися готівкою у розмірі не більше 150 000 гривень.

Фізичні особи отримають право здійснювати розрахунки за договором купівлі-продажу на суму, що перевищує 150 тис. грн, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточний рахунок одержувача (у тому числі на депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Разом з тим, гранична сума готівкових підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 000 гривень.

Віра Ричаківська також зазначила: "Основною метою запровадження обмежень на розрахунки готівкою є збільшення обсягів безготівкових розрахунків та залучення додаткових ресурсів для кредитування економіки. Сподіваємося, що запровадження обмежень на готівкові розрахунки збільшить надходження фінансових ресурсів суб'єктів національної економіки в банківську систему і підвищить ліквідність банків, сприятиме зниженню рівня доларизації депозитів і розвитку зростання безготівкових розрахунків фізичних осіб (до 5% у рік )".

Віра Ричаківська також акцентувала увагу на питанні розміру комісії, яка буде встановлюватися банками за проведення операції з переказу коштів та відкриття рахунків.

Ричаківська заявила, що "хоча банки самостійно встановлюють процентні ставки та комісійну винагороду за надані послуги, Національний банк України звернувся до банків з проханням опрацювати можливість оптимізації структури доходів та недопущення додаткового фінансового навантаження на фізичних осіб, в частині сплати сум комісійної винагороди банку за переказ коштів. І ми сподіваємося на розуміння і підтримку з боку банківського співтовариства " .

Як підкреслила Віра Ричаківська, багато хто з європейських держав вже встановили граничні суми готівкових розрахунків, інші країни ще тільки планують ввести такі норми, тому рішення Національного банку України з цього питання повністю відповідає міжнародному досвіду. !zn

Читайте також:

Через 5-7 років українці можуть забути про готівкових

НБУ: Відслідковувати операції з готівкою ніхто не буде

Банки обіцяють не підвищувати комісії після введення ліміту готівкових розрахунків

найпопулярніші в Україні - банкноти по 100 грн і монети по 10 і 1 коп.

ЄС зібрався "покласти кінець несправедливо високим комісіям" банків за операції з платіжними картками

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі