У квітні закінчився опалювальний сезон і з 1 травня в Україні будуть розраховані субсидії на неопалювальний період.
Перша заступниця міністра соціальної політики України Дарина Марчак в ефірі Національного телемарафону пояснила, що програма субсидій продовжується і більшості одержувачів вони будуть перепризначені автоматично.
«Єдиний випадок, коли субсидії не призначається автоматично, це коли склад родини або матеріальний стан змінився. В тому числі це стосується внутрішньо переміщених осіб, бо їм вона була призначена за інформацією з старого місця проживання»,– пояснила вона.
Заступниця міністра нагадала, що звернутися за призначенням субсидії можна як онлайн – через сайт або застосунок Пенсійного фонду, так і офлайн – відвідавши одну з установ ПФУ або ЦНАП.
Що ж стосується розміру субсидій, то з 1 травня він суттєво зменшиться. Такі зміни пов’язані з настанням неопалювального сезону, який триватиме з 1 травня по 30 вересня, і під час якого громадяни споживають набагато менше енергоресурсів.
«Середній розмір субсидії на опалювальний період становив приблизно 1600 грн. У неопалювальний період розмір субсидії значно зменшиться. У минулому неопалювальному сезоні такий розмір становив приблизно 350 грн на одну родину. На поточний сезон немає причин для того, щоб збільшувався розмір субсидії, оскільки тарифи не змінюються. Тому ми орієнтуємося на ті видатки, які були раніше», — заявила вона.
Чи призначать субсидію особам, які мають борги за оплату комунальних послуг
Дарина Марчак пояснила, що особи, які не використали отримані кошти на оплату комунальних платежів, можуть втратити субсидію, але є винятки.
«Коли держава надає субсидію, то це цільова виплата і вона здійснюється для того щоб родина оплатила комунальні послуги. Якщо вона виплачена, а родина не оплатила послуги, то тоді це є підставою для припинення нарахування субсидії. А саме, коли розмір заборгованості перевищує 40 неоподаткованих доходів громадян (приблизно 680 гривен). Але ми також розуміємо, що заборгованість могла з’явитися раніше і могли бути кризові ситуації в житті людини»,- пояснила вона.
За словами заступниці міністра, такій людині треба домовитися з надавачем послуг про реструктуризацію боргу. Тоді, навіть якщо борг ще існує, але є договір про реструктуризацію і особа виконує свої зобов’язання за цим договором, виплата субсидії продовжується або відновлюється.
З 1 грудня 2022 в Україні змінилися правила оформлення субсидій. Тепер українцям, яким необхідно оформити її, слід звертатися до Пенсійного фонду України. Нагадаємо, які документи слід підготувати особам, які мають право на цю виплату.