Юрист-міжнародник пояснив, чому міноритарії "Укрнафти" подали позов проти держави Україна, а не лише "Нафтогазу".

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Юрист-міжнародник пояснив, чому міноритарії "Укрнафти" подали позов проти держави Україна, а не лише "Нафтогазу". У сторін було кілька місяці для мирного врегулювання спору © РИА Новости Украина
Юристи міноритаріїв могли прийти до висновку, що їхні основні претензії за позовом до "Нафтогазу України" не бездоганні.

DT.UA звернулося до юриста-міжнародника Олександра Малиновського з проханням пояснити дії міноритаріїв "Укрнафти" в суперечці з Україною про 4,67 млрд дол. і проаналізувати, які шанси сторін.

На думку Олександра Малиновського, по-перше, той факт, що Міністерство юстиції України 27 травня вже одержало позовну заяву до держави Україна від міноритаріїв "Укрнафти", свідчить про те, що цьому передував певний процес. Перед відкриттям арбітражного провадження (і справи), як прийнято в практиці інвестиційних арбітражів, сторонам дається мінімум кілька місяців (три місяці - у випадку, якщо претензії ґрунтуються на порушенні Договору до Енергетичної хартії) для мирного врегулювання спору. Тільки у випадку, якщо заявнику та відповідачу цього не вдається зробити, арбітраж відкриває справу.

За даними DT.UA із джерел в уряді, Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма за позовом міноритаріїв "Укрнафти" відкрив справу SCC Case №2015/092. Міністерство юстиції України офіційно отримало текст вимог кіпрських міноритарних акціонерів напівдержавного ПАТ "Укрнафта" 27 травня 2016 р. Незабаром юристи позивачів привезли в Мін'юст 290 кг "доказів".

Читайте також: Експерт вважає "вироком Коболєву" результат діяльності "Укрнафти"

По-друге, пояснив пан Малиновський, юристи міноритаріїв могли дійти висновку, що їхні основні претензії за позовом до "Нафтогазу України" (фактично йдеться про спір між суб'єктами господарювання, що по суті й розглядає міжнародний комерційний Арбітраж) не настільки бездоганні. Наприклад, якщо міноритарії "Укрнафти" обвинувачують "Нафтогаз" у порушенні правил роботи на газовому полі (на той час про ринок ще не йшлося навіть у принципі) і підвищенні рентних платежів, обов'язок продавати видобутий "Укрнафтою" газ за фіксованою державою ціною, то це, швидше, претензії до держави, яка встановила відповідні правила. Понад те, "Нафтогаз", у свою чергу, може виступити із зустрічним позовом. І не факт, що він не відіб'є претензій міноритаріїв. Тому кращим (і юридично перспективнішим) могло видатися звернення уміжнародний інвестиційний Арбітраж, який розглядає позови суб'єктів господарювання та їхніх акціонерів до держави, у цьому разі - до держави Україна, пояснив Малиновський.

Нагадаємо, як повідомило DT.UA джерело в уряді, Мін'юст отримав офіційний позов від трьох кіпрських компаній до державі Україна на суму $ 4,674 млрд.

Позивачі - Littop Enterprises Limited, Dridgemоnt Ventures Limited і Bordo Management Limited - направили вимогу в Мін'юст після рішення Стокгольмського арбітражу про прийняття справи до розгляду. За словами джерела, три кіпрські компанії – міноритарні акціонери ПАТ "Укрнафта", вперше визнали (що випливає з документів) що вони підконтрольні громадянину України, Ізраїлю та Кіпру Ігорю Коломойському і громадянину Геннадію Боголюбову.

Сума позову складається з:
- 2,063 млрд, які мінориторії "Укрнафти" вимагають в рахунок втрати дивідендів;
- 932 млн, необхідних в рахунок штрафних санкцій;
- 1,679 млрд - в рахунок втрати вартості акцій.

Детальніше про позов міноритарних акціонерів напівдержавної "Укрнафти" до України читайте у статті Алли Єрьоменко "Як "патріоти" неньку доїдають" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі