У Єврокомісії впевнені: будівництво газогону в обхід України – цілком законний бізнес, пише агенція AFP із посиланням на коментар речника ЄК.
"Євросоюз принципово виступає проти запровадження санкцій щодо компаній ЄС, які ведуть законний бізнес", - цитує заяву "Громадське".
Чим небезпечний "Північний потік-2": будівництво газогону разом з іншими проєктами російського монополіста"Газпром" дозволить РФ зосередити дві третини поставок газу до ЄС.
За таких умов про передбачену Третім енергопакетом диверсифікацію маршрутів постачання енергоресурсів до Європи не йдеться. Натомість ризики залежності Європи від російського газу, який держава-агресор часто-густо використовує як важіль економічного й політичного тиску, зростає.
Своєю чергою Україна після добудови газогону втратить кошти, що надходять до бюджету від транзиту російського газу в ЄС через українську газотранспортну систему.
Нагадаємо, 20 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет, який передбачає запровадження санкцій проти російських газопроводів "Північний потік-2" та "Турецький потік". Під штрафні заходи потраплять судна, які займаються прокладкою труб, а також громадяни, які мають відношення до роботи суден.
На тлі запровадження санкцій швейцарська компанія Allseas, яка займається укладанням труб для "Північного потоку-2", інформувала про призупинення робіт.
Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік повинен пройти від компресорної станції "Слов'янська" в Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".