Позов "Роснефти", яким оскаржується законність широких санкцій проти Росії, передано на розгляд до суду вищої інстанції Євросоюзу, повідомляє The Financial Times.
Санкції були введені після російської інтервенції в Україні. Компанія "Роснефть", 69 % акцій якої належать російській державі, сильно постраждала від санкцій ЄС і через падіння цін на нафту.
"Роснефть" стверджувала, що санкції ЄС недійсні, оскільки вони порушують угоду про партнерство і співробітництво ЄС і Росії, яка була укладена в 1994 році.
У постанові, опублікованій в понеділок, Високий суд постановив, що питання, підняті російською компанією були "принаймні спірними" і тому повинні бути передані на розгляд в ЄС.
Адміністративний суд Лондона, що входить до складу Високого суду, виніс рішення за клопотанням "Роснефти" не на користь компанії. "Роснефть" хотіла, щоб суд в якості забезпечувального заходу заблокував введення наказу в дію. Наказ вводить покарання - штрафи та/або позбавлення волі строком до двох років - за порушення санкцій ЄС, введених у вересні. Тоді Рада ЄС ввела заборону на надання супутніх послуг при розвідці і видобутку нафти на глибоководних, арктичних і сланцевих родовищах у Росії. Під заборону потрапили буріння, випробування свердловин, каротаж і заканчіваніі свердловин і постачання спеціалізованих плавучих установок.