Міжфракційне об'єднання "Єврооптимісти", а також деякі окремі депутати отразних політичних партій, почали засідання Верховної Ради в п'ятницю з блокування трибуни.
Представник від "Єврооптимістів" Вікторія Войцицька заявила, що парламентарії не покинуть трибуни, поки Рада не розгляне законопроект № 2273, покликаний повернути державі 2 мільярдів гривень з компанії "3" у вигляді дивідендів.
Депутати також звинувачували керівництво профільного комітету небажання розглядати цей законопроект.
У свою чергу голова комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Андрій Іванчук заявив, що робота комітету в середу була заблокована "неявкою депутатів".
Зрештою спікер Верховної Ради Володимир Гройсман дав доручення профільному комітету Верховної Ради розглянути цей проект закону і внести його на розгляд у встановленому порядку.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що у зв'язку з внесенням змін до закону "Про акціонерні товариства", положення про зниження кворуму введені тільки по акціонерних товариствах, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави і в якому держава є власником 50 і більше відсотків простих акцій товариства, а по всім іншим (туди ж входить "Укрнафта") - відповідні зміни вступлять в силу тільки з 1 січня 2016 .
"З метою забезпечення єдиного недискримінаційного підходу держави до всіх акціонерних товариств проектом Закону пропонується вже зараз (а не з 1 січня 2016 року) ввести зниження кворуму для всіх акціонерних товариств, в тому числі товариств у статутному капіталі яких є корпоративні права держави і в якому держава є власником 50 і більше відсотків простих акцій товариства", - йдеться в законопроекті, прийняття якого вимагають "Єврооптимісти".
Раніше Ігор Коломойський в інтерв'ю визнав, що у нього є спільні бізнес-інтереси з Андрієм Іванчуком.
Верховна Рада відмовилася знижувати рівень кворуму до 50%+1 акція для проведення загальних зборів акціонерів всіх акціонерних товариств, незалежно від типу власності.
13 січня Рада вже ухвалила аналогічний закон (авторства "радикалів" Олега Ляшка), знизивши кворум у 50%+1 акція. Тоді за нього не голосувала фракція "Народного фронту". Проте пізніше высянилось, що його норми неможливо застосувати до "Укрнафти", заради якої, власне, він і приймався. У зв'язку з цим Кабмін вніс новий документ.
Через три дні після цього, Олег Ляшко спробував провести через Раду оновлений законопроект, в якому б вже безпосередньо враховувалися інтереси держави в "Укрнафті". Однак документ не набрав достатньої кількості голосів, навіть з урахуванням 39 депутатів "НФ", що проголосували за нього.