Єврокомісія вирішила тимчасово знизити мита на український експорт

Поділитися
Єврокомісія вирішила тимчасово знизити мита на український експорт Єврокомісія вирішила тимчасово знизити мита на український експорт
Рішення про зниження мит направлено на остаточне затвердження до Ради ЄС та Європейського парламенту.

Європейська комісія прийняла рішення тимчасово, до 1 листопада 2014 року, знизити мита на українські товари, що постачають до країн Європейського Союзу.

Відповідне рішення було прийнято у вівторок у Страсбурзі на засіданні Єврокомісії і направлено на остаточне затвердження до Ради ЄС та Європейського парламенту.

"Європейська комісія прихильна і готова підтримати Україну з метою стабілізації економічної та фінансової ситуації", - заявив президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

При цьому Баррозу нагадав, що "минулого четверга голови держав і урядів ЄС схвалили пакет допомоги ЄК для України у розмірі 11 млрд євро".

"Комісія швидко просувається уперед для реалізації цього пакету підтримки і сьогодні схвалила перший з передбачених заходів - набір торговельних угод, які представлять економічну вигоду для України на суму близько 500 млн євро на рік. Ця пропозиція є конкретною і відчутною мірою для підтримки України з боку ЄС", - упевнений президент ЄК.

У Єврокомісії пояснюють, що суть прийнятого рішення полягає в тому, щоб не чекати набуття чинності частини Угоди про асоціацію про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, але заздалегідь почати імплементацію розділу про тарифи за допомогою самостійних автономних торговельних преференцій.

Зокрема, мова йде про те, щоб почати в односторонньому порядку зменшувати або усувати мита ЄС на товари, вироблені в Україні. Разом з тим, ці заходи не спрямовані на те, щоб замінити зону вільної торгівлі і будуть діяти тільки обмежений період: до 1 листопада 2014 року.

Очікується, що Угоду про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС буде підписано і вона почне діяти тимчасово до 1 листопада 2014 року. У цьому разі одностороння система автономних торгових преференцій закінчується.

Після набуття чинності цього рішення такий односторонній захід встановить пільговий доступ на ринок ЄС для українських експортерів у повній відповідності з графіком поступок, яких було досягнуто під час переговорів про зону вільної торгівлі. У свою чергу, Україна не повинна надавати додатковий доступ для експорту з ЄС. Передбачається, що тимчасове скасування митних зборів буде повним або частковим залежно від сектору.

У зв'язку з прийнятим рішенням європейський комісар з питань торгівлі Карел де Гюхт заявив, що "ідея" дій ЄК полягає в тому, що ЄС "відкриє свої двері для експорту з України, допомагаючи дати реальний поштовх для українських компаній, що мають вплив на повсякденне життя всіх українців". "Такою швидкою відповіддю Європейська комісія показала, що вона стоїть пліч-о-пліч з народом України. Я хотів би закликати Європейський парламент та Раду ЄС прискорити процес затвердження, щоб зниження мит могло початися вже у червні", - заявив європейський комісар.

Очікується, що в разі реалізації цього кроку, українські експортери заощадять на зниженні тарифів близько 500 млн євро, з яких майже 400 млн євро припадає на аграрний сектор.

Так, існуючі тарифи на промислові товари буде негайно знято з 94,7% продукції. Для решти декількох видів товарів (деякі хімічні продукти тощо) тарифи будуть знижені.

Щодо сільськогосподарських товарів, ЄС надасть негайні і необмежені преференцій на 82,2% українського експорту. Для інших продуктів (крупи, свинина, яловичина, м'ясо птиці і кілька додаткових продуктів) часткова лібералізація досягається шляхом надання безмитних тарифних квот.

Щодо харчових продуктів ЄС надасть негайні преференцій на 83,4% українського експорту. Решта 15,9% буде частково лібералізовано шляхом безмитних тарифних квот. !zn

Читайте також:

Євросоюз готовий застосувати положення ЗВТ з Україною щодо імпорту в односторонньому порядку до підписання Асоціації

Брюссель готовий працювати з новим урядом України

Україна і ЄС зблизили позиції з митних питань у рамках Угоди про асоціацію

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі