Заступник голови Єврокомісії з енергетики Марош Шефчович спростував заяви уряду Німеччини про те, що в будівництві газопроводу "Північний потік-2" мова йде про виключно комерційної ініціативи.
"Ви напевно не раз чули, що "Північний потік-2" називають комерційним проектом, однак я хочу підкреслити, що не бачив комерційних проектів, які так часто обговорювалися б на такому високому політичному рівні", - повідомив Шефчович.
У свою чергу, комісар ЄС з енергетики Мігель Аріас Каньєте заявив, що мова йде не тільки про юридичні тонкощі, але і про "високополітичні питання". Він пояснив, що Єврокомісія домагається права перевірки важливих комерційних контрактів про постачання газу з метою спрогнозувати ступінь енергетичної залежності. Однак мова йде тільки про тих договорах, які відіграють важливу роль для енергетичної безпеки країни або регіону, наприклад, якщо постачальник покриває не менше 40% ринку.
На даний момент частка "Газпрому" на ринку Німеччини не перевищує 40%, зазначив Каньєте, але це може змінитися після будівництва "Північного потоку-2".
"У такому випадку 80% газу може поставлятися з одного-єдиного джерела", - сказав Аріас Каньєте.
1 лютого український прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна подала позов в секретаріат Енергетичного співтовариства щодо "Північного потоку-2". Глава уряду України зазначив, що разом з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо вони "дали чіткий сигнал усім нашим європейським партнерам і світовій спільноті, що цей проект повинен бути не просто переглянутий, а фактично припинений".
На початку вересня 2015 року "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку 2" вартістю 9,9 млрд евро. Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики.
Ряд країн-членів ЄС різко виступили проти будівництва "Північного потоку-2". Офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ.