У повідомленні на сайті Єврокомісії наголошується на тому, що ці кошти можуть бути спрямовані на підтримку економічної стабілізації і структурних реформ у нашій країні.
Відповідну пропозицію прийнято в рамках "запиту від української влади і прямих переговорів між президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером і президентом України Петром Порошенком".
"Сьогоднішня пропозиція щодо четвертої програми макрофінансової допомоги в 1 мільярд євро демонструє зобов'язання ЄС щодо солідарності з Україною. Ця солідарність повинна йти пліч-о-пліч із тривалою прихильністю української влади амбітній програмі реформ, яка має забезпечити стабільну та розвинену Україну. Ми розраховуємо на те, що Європейський парламент і держави-члени ЄС підтримають цю важливу програму", - підкреслив віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.
Європейський комісар П'єр Московічі нагадав про те, що Євросоюз продовжує політичну та фінансову підтримку реформ в Україні .
"Тепер я закликаю владу взятися за реалізацію реформ із новою силою, щоб побудувати більш справедливу, більш стабільну та більш розвинену країну в інтересах усіх українців", - сказав він.
"Усі виплати згідно із запропонованою програмою, включно з першою, залежатимуть від реалізації реформ, розроблених з метою усунення вразливостей, виявлених в українській економіці. Включені до Меморандуму про взаєморозуміння, враховуватимуть заходи, які залишаються невирішеними з попередньої програми MFA, і містимуть кроки, спрямовані на посилення боротьби з корупцією", - зазначили в Єврокомісії.
При цьому в Єврокомісії визнають зусилля української влади, вжиті у реалізації реформ протягом останніх років.
Проект четвертої програми макрофінансової допомоги Україні підлягає схваленню Європейським парламентом і Радою ЄС.
Як повідомлялося раніше, президент України Петро Порошенко і голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер на зустрічі у Мюнхені обговорили перспективу виділення чергової макрофінансової допомоги від Євросоюзу. Після якої прес-служба Порошенка написала про готовність ЄС посилити всебічну підтримку України у 2018 році на шляху до системних реформ та імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
У грудні стало відомо про те, що Європейський союз виділить Україні нову макрофінансову допомогу за умови створення антикорупційного суду. Також вказувалося на те, що Україна отримає допомогу, якщо буде мати діючу програму співпраці з Міжнародним валютним фондом.
Нагадаємо, раніше Україна отримала два транші на загальну суму 1,2 млрд євро з передбачених 1,8 млрд євро макрофінансування. Термін попередньої програми макрофінансової допомоги сплив 4 січня 2018 року. При цьому Єврокомісія повідомила про готовність розглянути нову програму макрофінансування.