Єврокомісія виділить Україна додаткові 70 млн євро на будівництво нового саркофага над Чорнобильською АЕС
"Ми досить відкладали - далі це робити не можна, ми на цьому наполягаємо. Я оголошую президентові України, що Єврокомісія має намір надати ще 70 млн євро, щоб допомогти з питаннями, пов'язаними з укриттям Чорнобиля", - заявив президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер під час візиту в Київ.
У грудні 2014 року повідомлялося, що Європейський банк реконструкції і розвитку виділить додаткові 350 млн євро на будівництво нового безпечного конфайнмента (НБК, об'єкт "Укриття") в Чорнобилі.
Із дня катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталася 26 квітня 1986 р., пройшло 29 років. У ніч на 26 квітня 1986 року на 4-му блоці Чорнобильської АЕС сталася найбільша серйозна аварія в історії світової атомної енергетики. Вона стала найбільшою техногенною й гуманітарною катастрофою 20-го століття.
Першими у ліквідації наслідків аварії взяли участь співробітники станції. Безпосередньо під час вибуху загинула тільки одна людина, ще один помер вранці від отриманих травм. Однак згодом у 134 співробітників ЧАЕС та членів рятувальних команд, що знаходились на станції під час вибуху, розвинулась променева хвороба, протягом декількох місяців 28 з них померли.
З 1986 по 1992 років тільки за офіційними даними у ліквідації наслідків аварії брали участь 600 тис. осіб, ще понад мільйон людей було задіяно в роботах в 30-кілометровій зоні.