Вартість європейської валюти на міжбанківському ринку в середу, 23 жовтня, досягла дворічного максимуму: євро торгувався у діапазоні 11,238-11,265 грн. Вище безготівковий євро піднімався востаннє ще 28 жовтня 2011 року - тоді він коштував 11,35-11,37 грн.
Готівковий ринок не відстає: в обмінниках купували у середньому по 11,19 грн, а продавали по 11,32 грн. При цьому найдешевше євровалюту можна було купити по 11,28 грн, а найдорожче - по 11,45 грн.
Подорожчання євро викликане здешевленням американської валюти, яке почалося ще 5 вересня. Вчора вартість євро трохи скоректувалася з $ 1,3791 до $ 1,3781, пише "Коммерсантъ-Україна".
"На початку вересня учасники ринку очікували отримати сигнал від ФРС про скорочення обсягів програми кількісного стимулювання економіки. Але для початку скорочення обсягів QE ФРС очікує щомісячного приросту робочих місць на 200 тис. Третій місяць поспіль дані щодо приросту робочих місць в економіці США були гірші за очікування: у вересні цей показник склав 148 тис. замість очікуваних 180 тис.,- каже головний спеціаліст відділу дилінгу управління казначейських операцій Банку Кіпру Михайло Стецюк.- Ринки реагують: долар дешевшає в основних валютних парах, золото зростає у ціні, S&P500 йде до нових максимумів".
Проблеми в американській економіці вирішаться не швидко, тому ситуація на валютному ринку залишається нестабільною.
"Зростання курсу євро/долар пов'язане з послабленням позицій долара через труднощі затвердження бюджету у США. Питання тимчасово вирішилося, але фактично його рішення відтермінували на початок 2014 року, що чинить тиск на американську валюту", - каже директор департаменту фінансових ринків Фідокомбанка Роман Бондар.
Подальший розвиток подій на українському валютному ринку буде прямо залежати від політичних та економічних новин в Європі і США.
"Оскільки довгострокове рішення щодо бюджетного дефіциту у США було відкладено на грудень-січень, ймовірно, долар залишиться слабким щодо євро,- вважає заступник голови правління з фінансових питань банку "Ренесанс Кредит" Олег Стринжа. - Щодо курсу гривні до долара, то на нього у середньостроковій перспективі впливають ціна російського газу, що співпраця з МВФ, а також дефіцит поточного рахунку платіжного балансу і бюджетний дефіцит України. Усі ці чинники відбиваються і на динаміці золотовалютних запасів НБУ. Також важливо, чи підпише Україна угоду про асоціацію з Євросоюзом, і наслідки цього з боку Європи і Росії".
Найближчим часом європейська валюта дорожчатиме. "Зараз з'явилися не дуже хороші дані в американській економіці. Вважаю, що на тлі ситуації навколо стелі держборгу, програму QE3 доведеться продовжити, а це прямий стимул для подальшого зростання курсу євро,- відзначає головний економіст відділу з операцій на міжбанківському ринку казначейства "Банку Національний кредит" Володимир Фенюк. - Можу припустити, що до кінця року євро буде залишатися досить дорогою валютою, проте котирування не перевищать позначку $ 1,4".
В останнє п'ятиріччя найвища вартість євро було зафіксовано в листопаді 2009 року - понад $ 1,5/євро. Після чого почалася боргова криза єврозони, яка обвалила курс валюти. !zn
Читайте також:
У Нацбанку вважають, що поточний курс гривні не шкодить конкурентоспроможності експорту
МВФ може погодитися з послабленням гривні лише на 5-10%, вважають банкіри
Нацбанк "зупинив" падіння резервів, витративши рекордну суму на підтримку курсу гривні