ЄС відкрив квоту для українських виробників борошна

Поділитися
ЄС відкрив квоту для українських виробників борошна © Twitter/БПП Солідарність
До 2016 року поставки борошна в Європу практично не здійснювалися.

Українські мірошники отримали першу окрему від зернотрейдерів квоту Європейського Союзу, повідомив директор об'єднання "Мукомол України" Родіон Рибчинський.

"Вчора вперше українське підприємство отримало квоту на експорт борошна офіційно без мита у ЄС, обсяг 5 тисяч тонн", - повідомив він.

Рибчинський пояснив, що існує загальна квота на постачання пшениці і пшеничного борошна в ЄС обсягом 900 тис. тонн, яку зернотрейдери обирали до середини літа без борошномелів.

До 2016 року поставки борошна в Європу практично не здійснювалися.

"Був певний механізм роботи, кілька підприємств відпрацювали технологічні, логістичні процеси і вже в цьому році отримали перші квоти...Зараз проходить такий же процес отримання квоти приблизно ще на 15-17 тис. тонн ще трьома підприємствами. Ми хочемо вийти на те, щоб мірошники мали окрему квоту по борошну", - резюмував Рибчинський.

За його словами, незважаючи на скорочення виробництва борошна в 2015 році на 24% обсяги експорту зростають.

Так, якщо в 2014 році було експортовано 245 тис. тонн борошна, у 2015 році експорт борошна склав 304,5 тис. тонн на суму 70 млн доларів.

"Це вагомий обсяг, але він на жаль практично рівний рівню 2014года з-за того що світові ціни на борошно знизилися. Загальна середня ціна експортних контрактів скоротилася на 20% відносно 2014 року", - сказав Рибчинський.



Найбільші імпортери української борошна Китай, КНДР (через Китай), Ізраїль, Молдова, Індонезія, Палестина, республіка Корея, Сирія, Панама, Філіппіни.

"Якщо Ізраїль та Молдова, постійні імпортери української борошна, то КНДР, Панама, Філіппіни, Індонезія суттєво нарощують експорт, в 1,5-2 рази відносно 2014 року", - додав він.

Директор "Борошномелів України" зазначив, що в 2014 році Україна експортувала борошно в 44 країни, в 2015 - 69 країн.

Як повідомлялося, в 2015 році рівень вибірки річних квот на постачання в ЄС по багатьом позиціям чи залишився нульовим, або не перевищував 10%. У той же час з початком повноцінної роботи зони вільної торгівлі (ХСТ) з 2016 року, тільки за січень Україна за місяць вичерпала річну квоту на постачання курятини в ЄС, а також квоту на експорт кукурудзи.

З початку 2016 року в рамках торгівлі з ЄС статус схваленого експортера отримали 23 підприємства, які постачають з України мед, соуси, олію, дріжджі, печиво, вироби з скла. інші товари. Доступ на ринок ЄС відкритий для 10 виробників молочної продукції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі