ЄС і Світовий банк підтримують урядовий законопроект про держзакупівлі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ЄС і Світовий банк підтримують урядовий законопроект про держзакупівлі
Законопроект передбачає більш широку участь громадянського суспільства в різних етапах процесу закупівель.

Представництва ЄС і Світового Банку в Україні розцінили "як крок уперед" урядовий законопроект про державні закупівлі (в редакції від 18 березня) і рекомендували його затвердити.

Про це йдеться у спільному листі ЄС і СБ, надісланому 2 квітня директору департаменту державних закупівель та державного замовлення Міністерства економічного розвитку і торгівлі Андрію Рубану (копія листа є в розпорядженні ZN.UA).

На думку експертів Банку, запропоновані поправки забезпечують більшу відповідність кращої міжнародної практики в галузі державних закупівель, зокрема, шляхом скорочення кількості винятків із Закону.

Законопроект передбачає більш широку участь громадянського суспільства в різних етапах процесу закупівель. Банк цінує ці ініціативи, які сприяють прозорості процесу закупівель, дають можливість проведення громадського контролю і сприяють підвищенню стандартів звітності.

Разом з тим, "у просуванні цих змін експерти Банку рекомендують уряду упевнитися в тому, щоб більш широкий доступ до інформації не впливав на необхідну конфіденційність процесу закупівель і його своєчасне завершення".

Експерти ЄС зазначають, що законопроект "містить важливі кроки на шляху до більш якісного наближення до вимог ЄС". Крім скорочення винятків, вони вітають те, що "проект виправляє один з найбільших недоліків законодавства, а саме - заміну поняття "замовники". На їхню думку, "нові елементи цього визначення відображають функціональний підхід, запроваджений у Директивах ЄС щодо державних закупівель, в якому до уваги приймаються відповідні функції замовника, а не джерело фінансування".

"Позитивним кроком" експерти ЄС вважають "чітке введення необхідних базових умов для використання електронних засобів для будь-яких процедур закупівель. Правила чинного закону щодо проведення електронних реверсивних аукціонів є надто складними і дозволяють використовувати ці аукціони як окремі самостійні процедури, що суперечить вимогам Директив ЄС".

Окрім того, законопроект передбачає можливість розробки правил електронних аукціонів на урядовому рівні, особливо для використання в контексті рамкових угод. Такі аукціони можуть стати контрольними прикладами в короткостроковій перспективі.

У цілому, на думку експертів ЄС, багато питань потрібно буде розглянути в довгостроковій перспективі, в рамках подальшої гармонізації законодавства з правилами ЄС і, не в останню чергу, у контексті майбутньої Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Поправки до закону підібрано добре, оскільки їхнє виконання є реалістичним в короткостроковій перспективі і вони забезпечать адекватну основу для подальшої реформи системи державних закупівель.

Підсумовуючи, експерти ЄС відзначають, що у довгостроковій перспективі реформування системи державних закупівель в Україні залишається необхідним. Не в останню чергу, у контексті інституційного розвитку та кадрового забезпечення. Це стосується, наприклад, загальної схеми електронних аукціонів. У цьому зв'язку важливо взяти до відома нові Директиви ЄС у сфері державних закупівель. Важливо забезпечити, щоб розвиток таких інструментів відповідав розвитку загального середовища для електронного управління у країні в цілому. !zn

Читайте також:

Новий глава Мінекономіки визначив пріоритети роботи: прозорість держзакупівель і дерегуляція бізнесу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі