ЄС хоче зберегти транзит газу через Україну, але від "Північного потоку-2" відмовлятися не поспішає

Поділитися
ЄС хоче зберегти транзит газу через Україну, але від "Північного потоку-2" відмовлятися не поспішає © ukrtrip.com
Єврокомісія розглядає варіант створення спецнорм для чергового російського газопроводу.

ЄС вважає важливим збереження маршруту транзиту газу через Україну в країни Європи. Питання обсягів транзиту повинно обговорюватися експертами, заявив віце-президент Єврокомісії з энергосоюзу Марош Шефчович.

За його словами, обсяг транзиту російського газу до Євросоюзу через територію України повинен бути істотною для підтримання газотранспортної системи країни, заявив віце-президент Єврокомісії з энергосоюзу Марош Шефчович.

"Якщо ми говоримо про український транзит, ми повинні говорити про стійких і суттєвих обсягів транспортованого газу, тому що рівні в приблизно 10-12 млрд кубометрів, природно, є недостатніми, щоб підтримувати цю систему газопроводів. Тому ми безумовно повинні говорити про розумних обсягах", - сказав він у коментарі РИА Новости.

Зазначимо, що Україна в січні-квітні 2016 року наростила транзит газу в країни Європи майже на 40% - до 24,9 млрд куб. м.

Разом з тим, віце-президент Єврокомісії також повідомив, що ЄК розглядає створення спецнорм для проекту "Північного потоку-2", які зазвичай застосовуються при розбіжності різних законодавств, і чекає ідей від німецького регулятора.

"Зараз на експертному рівні ми повідомляємо нашому німецькому партнеру про висновки юридичної оцінки проекту. Цей проект не повинен бути повністю заснований на російському законодавстві. Ми повинні створити спеціальну форму, структуру, яка зазвичай використовується при зіткненні різних правових порядків, в даному випадку Євросоюзу і Німеччини з російським (законодавства - ред.)", - сказав Шефчович в коментарі РІА Новини. Ідеї про те, якою може бути ця "юридична структура", ЄК хоче почути від німецької сторони, додав він.

Також єврокомісар повідомив, що Брюссель вивчає питання проведення державних закупівель для проекту "Північний потік-2". "За проектом "Північний потік-2", як і у випадку з будь-якими проектами такого масштабу, ми також вивчаємо питання державних закупівель. Питання в тому, як вони повинні бути організовані для цього трубопроводу", - сказав він.

У свою чергу раніше в НАК "Нафтогазі України" назвали газопровід "Північний потік-2" російським "троянським конем" для Європи. Як відомо, близько десяти країн-членів ЄС різко виступають проти будівництва другої нитки цього газопроводу з РФ. Також в Єврокомісії вважають проект невигідним.Офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ.

Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF (компанія Wintershall - його 100% "дочка"), італійська E. ON, французька ENGIE (раніше - GDF Suez), австрійська OMV і британсько-нідерландська Royal Dutch Shell.

Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики. Запустити газопровід планується в 2019 році, і одночасно відмовитися від транзиту російського газу через територію України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі