"Європейський союз готовий надати другий транш фінансової допомоги в розмірі 54 млн євро на підтримку Фонду енергоефективності України. Як тільки буде підписана угода, кошти надійдуть до Мультидонорського фонду", - повідомила Матернова.
Відповідна домовленість була досягнута під час першого засідання Координаційної ради донорів з реформи енергоефективності.
"Ми вже понад два роки працюємо з нашими європейськими партнерами – Європейським Союзом, Німеччиною, IFC – по створенню Фонду енергоефективності, який є частиною імплементації ключових законів з енергоефективності. Вже стартував конкурс на обрання незалежних членів Наглядової ради Фонду, вже 14 листопада буде сформовано весь її склад. Підготовлено перші енергетичні сертифікати будівель. Розпочато атестацію енергоаудиторів. З 14 вузами України стартувала програма з навчання енергоаудиторів. Наша ціль – енергоефективна і енергонезалежна Україна", - зазначив у свою чергу міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
Він також додав, що частина коштів на фінансування Фонду ЕЕ виділена і з державного бюджету. За словами Зубка, Кабмін ухвалив постанову про збільшення статутного капіталу Фонду до 1 млрд 600 млн грн, що також враховано в проекті Держбюджету на 2019 рік.
Зазначимо, що окрім Генадія Зубка та Катаріни Матернової у засіданні взяли участь регіональний директор IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар, а також представники UNDP, GIZ, EBRD, World Bank, NEFCO, Energy Community Secretariat.
Нагадаємо, у квітні Україна та ЄС підписали угоду щодо надання першого траншу безповоротного фінансування у розмірі 50 млн євро з боку Євросоюзу на діяльність Фонду енергоефективності, який Кабінет міністрів створив у грудні 2017 року.
Детальніше про запуск в Україні Фонду енергоефективності читайте у статті Геннадія Зубка "Тепла реформа: перевірка України на зрілість" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".