ЄС готовий надати Україні 54 млн євро на Фонд енергоефективості

Поділитися
ЄС готовий надати Україні 54 млн євро на Фонд енергоефективості У квітні України та ЄС підписали угоду про надання для Фонду енергоефективності 50 млн євро
За словами Генадія Зубко, частину коштів для фінансування Фонду енергоефективності передбачено держбюджетом.

Європейський союз готовий надати Україні другий транш фінансування в розмірі 54 мільйонів євро на підтримку українського Фонду енергоефективності. Про це повідомила заступник генерального директора Генерального директорату з питань політики сусідства та переговорів з розширення Європейської Комісії Катаріна Матернова.

"Європейський союз готовий надати другий транш фінансової допомоги в розмірі 54 млн євро на підтримку Фонду енергоефективності України. Як тільки буде підписана угода, кошти надійдуть до Мультидонорського фонду", - повідомила Матернова.

Відповідна домовленість була досягнута під час першого засідання Координаційної ради донорів з реформи енергоефективності.

"Ми вже понад два роки працюємо з нашими європейськими партнерами – Європейським Союзом, Німеччиною, IFC – по створенню Фонду енергоефективності, який є частиною імплементації ключових законів з енергоефективності. Вже стартував конкурс на обрання незалежних членів Наглядової ради Фонду, вже 14 листопада буде сформовано весь її склад. Підготовлено перші енергетичні сертифікати будівель. Розпочато атестацію енергоаудиторів. З 14 вузами України стартувала програма з навчання енергоаудиторів. Наша ціль – енергоефективна і енергонезалежна Україна", - зазначив у свою чергу міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Він також додав, що частина коштів на фінансування Фонду ЕЕ виділена і з державного бюджету. За словами Зубка, Кабмін ухвалив постанову про збільшення статутного капіталу Фонду до 1 млрд 600 млн грн, що також враховано в проекті Держбюджету на 2019 рік.

Зазначимо, що окрім Генадія Зубка та Катаріни Матернової у засіданні взяли участь регіональний директор IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар, а також представники UNDP, GIZ, EBRD, World Bank, NEFCO, Energy Community Secretariat.

Нагадаємо, у квітні Україна та ЄС підписали угоду щодо надання першого траншу безповоротного фінансування у розмірі 50 млн євро з боку Євросоюзу на діяльність Фонду енергоефективності, який Кабінет міністрів створив у грудні 2017 року.

Детальніше про запуск в Україні Фонду енергоефективності читайте у статті Геннадія Зубка "Тепла реформа: перевірка України на зрілість" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі