ЄС форсує створення зони вільної торгівлі з Україною

Поділитися
ЄС форсує створення зони вільної торгівлі з Україною Рада ЄС з питань торгівлі форсує створення ЗВТ з Україною
Через тиск Росії на країни Східного партнерства Рада ЄС вважає важливим якомога швидше почати з Україною тимчасове застосування глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі.

Підказка Європейського Союзу з питань торгівлі виступив за підписання Угоди про асоціацію з Україною на саміті у Вільнюсі і вважає за необхідне якнайшвидше тимчасове застосування угоди у сфері глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі. Таку заяву було зроблено головуючим міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкевичюсом за результатами засідання ради, яке відбулося 18 жовтня в Люксембурзі.

"Саміт буде вирішальним моментом, який, як очікується, виведе економічні і політичні відносини між Європейським Союзом і країнами-партнерами на рівний, більш високий рівень. Рада висловила сильну підтримку в підписанні Угоди про асоціацію з Україною, не передбачаючи того, яке політичне рішення (щодо підписання) буде прийнято", - зазначив глава МЗС Литви.

За словами Лінкевичюса, Рада ЄС також звернув увагу на те, що тиск Росією на країни Східного партнерства неприйнятно. "У цьому відношенні міністри відзначають значимість почати тимчасове застосування з Україною глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі якомога швидше", - заявив він.

В Європі також відзначають важливість для підписання Угоди виконання Україною не тільки політичних, але й економічних вимог. "Україна (для підписання Угоди про асоціацію) також повинна виконати і економічні критерії", - заявив європейський комісар з питань торгівлі Карл де Гухт у Люксембурзі після засідання Ради ЄС з питань торгівлі. У числі цих питань він згадав вирішення проблем щодо запровадження утилізаційного збору на автомобілі, обмеження квот на кокс та інше.

"Це навіть більш важливо тому, що одразу ж після підписання у Вільнюсі, нам необхідне тимчасове застосування Угоди в частині глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. А для цього тимчасового застосування повинні бути вирішені ці питання. До цього потрібно поставитися серйозно", - зазначив єврокомісар.

Нагадаємо, 28-29 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт Східного партнерства, на якому Україна може підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, складовою частиною якої є створення зони вільної торгівлі. Підписання відбудеться, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинення політичних переслідувань опозиції та проведення реформ. !zn

Читайте також:

zn
zn
Асоціація з ЄС вже у перший рік дасть Україні можливість збільшити поставки товарів за кордон на $ 10 млрд

Комітет Європарламенту вирішив рекомендувати підписати асоціацію, якщо Україна виконає необхідні умови

zn
zn
ЄС відклав на місяць остаточне рішення про підписання асоціації з Україною

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі