Проект газопроводу "Південний потік" не просунеться, поки Росія не змінить свого курсу щодо політичної кризи в Україні. Про це в інтерв'ю німецькому тижневику Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung заявив єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер.
"Ми відновимо переговори в разі, коли російський партнер знову буде дотримуватись норм міжнародного права і буде готовий до конструктивної співпраці на основі нашого енергетичного законодавства", - зазначив Оттінгер.
За його словами, "в обстановці майже громадянської війни на сході України і при тому, що Москва не визнає уряду Києва, ми, напевно, не до чого не прийдемо в наших переговорах".
Читайте: ЄС змусить Болгарію відмовитися від "Південного потоку"
Нагадаємо, в травні Оттінгер заявив, що газовий сектор не потрапить у список можливих санкцій проти РФ. За його словами, незважаючи на кризу, ЄС буде продовжувати газове партнерство з Росією.
Напередодні в "Газпромі" заявили, що договір на будівництво "Південного потоку" в Сербії буде підписаний найближчим часом.
Раніше в травні в "Газпромі" зазначили, що компанією South Stream Transport B.V. укладені всі контракти, необхідні для початку будівництва морської ділянки газопроводу восени 2014 р. Про необхідність будівництва "Південного потоку" висловився і прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, на думку якого альтернатив зазначеного газопроводу немає.
Втім, в Євросоюзі не настільки оптимістичні щодо "Південного потоку". Даний проект не є пріоритетним для ЄС, тому що не забезпечує нових джерел постачання газу. Про це під час зустрічі з керівництвом НАК "Нафтогаз України" на початку травня заявив директор енергетичних ринків в Європейській комісії Клаус-Дітер Борхардт.
За його словами, згідно з результатами аналізу ЕК, двосторонні угоди щодо будівництва трубопроводу "Південний потік" в Південній Європі, укладені Росією з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією і Австрією, порушують законодавство ЄС.
ЕК дозволить почати роботу цього трубопроводу тільки в тому випадку, якщо керування ним буде здійснюватися відповідно до положень Третього енергопакету. Зокрема, це передбачає чіткий поділ транзитних і транспортних функцій і надання доступу до транзитних потужностей третім сторонам. !zn