3, а останнім виявився "монарх", який не має своєї держави.
Статок Єлизавети II було оцінено у 60 млрд фунтів (94,8 млрд доларів). Сюди входить вартість Букінгемського і Кенсінгтонського палаців, а також палаців Сент Джеймс і Холіруд, Віндзорського замку та інших об'єктів нерухомості, що знаходяться у власності монаршої сім'ї, а також королівської колекції творів мистецтва. При цьому традиційний підрахунок статку британської королеви не враховує ті унікальні об'єкти, які сприймаються як державна власність.
Представники країн Перської затоки зайняли у 3 відразу сім позицій, у тому числі другу і третю.
Так, відразу за Єлизаветою II в рейтингу розташувався король Саудівської Аравії 87-літній Абдалла ібн Абдель Азіз Аль Сауд, чий статок оцінюється в 40 мільярдів фунтів (63,2 мільярда доларів). Третє місце належить шейху Халіфу ібн Зайд аль-Нахаяну - президенту ОАЕ, є також еміру нафтоносного емірату Абу-Дабі. Статок шейха оцінюється в 30 мільярдів фунтів (47,4 мільярда доларів).
Основний дохід обох пов'язаний з видобуванням нафти. Король Абдалла також володіє величезною стайнею з арабськими скакунами і гаражем рідкісних автомобілів. А шейх Халіф успішно інвестує власні кошти в різні галузі світової економіки.
Крім того, п'яте місце посів прем'єр-міністр ОАЕ, емір Дубая шейх Мохаммед ібн Рашид аль-Мактум (39,5 млрд доларів), восьме - емір Кувейту Сабах аль-Ахмед аль-Джабер ас-Сабах (14,22 млрд). Дев'яте - емір Катару бін Хамад Халіф аль-Тані (11,06 млрд) і десяте - султан Оману Кабус бін Саїд Альбусаід (9,48 млрд доларів).
"Найбіднішим" у Перській затоці визнано короля Бахрейна Хамад ібн Іса аль-Халіфа зі статком в 5,53 млрд доларів. Він не ввійшов у першу десятку, посівши лише 11-й рядок.
Крім того, в рейтингу Forbes потрапили король 3 Пхуміпон Адульядет (4-те місце і 44,24 млрд доларів), султан Брунею Хассанал Болкіах (6-те місце і 37,92 млрд доларів).
Сьому сходинку посіла ще одна, крім королеви Великобританії, особа жіночої статі - королева Нідерландів Беатрікс (15,8 млрд), 12-ту - князь Ліхтенштейну Ханс-Адам II (6,32 млрд).
13-те і 14-те місця розділили великий герцог Люксембургу Анрі і князь 3 Альбер II зі статками в 4,74 млрд і 3,95 млрд доларів відповідно.
Нарешті, останнім (15-те місце в рейтингу можновладців багатіїв) виявився імам Ага Хан IV (3,16 млрд доларів), що очолює величезну громаду ісмаілітів-нізарітів (відгалуження ісмаілітської гілки шиїтського ісламу), які проживають в 3, Омані, Сирії, Таджикистані і на Занзібарі. Незважаючи на те, що нізаріти не мають власної держави, їхній нинішній глава прирівняний до монарха: з 1957 року він носить титул "Його Високість", подарований йому все тією ж Єлизаветою II.
Ага Хан IV - власник табуна чистокровних арабських скакунів чисельністю 900 голів, що вкупі з часткою в одному з британських кінноаукціонних будинків забезпечує йому річний дохід у розмірі 300 млн доларів. До цього потрібно додати доходи від управління декількома готелями і авіакомпаніями, а також інвестицій в туристичний бізнес на Сардинії (саме стараннями Ага Хана Смарагдове узбережжя острова з 1960-х років перетворилося на зону фешенебельного відпочинку) і акції найбільших промислових компаній. !zn
Читайте також:
У рейтингу мільярдерів Ахметов піднявся на 26 місце, випередивши всіх росіян
Сто найбагатших людей планети за рік заробили четверть трильйона доларів
Складено рейтинг найбагатших людей тисячоліття
Forbes опублікував рейтинг Топ-200 найбільших компаній України