Єдиний соціальний податок буде знижений з 41% до 16,4%, якщо зарплати виведуть з тіні

Поділитися
Єдиний соціальний податок буде знижений з 41% до 16,4%, якщо зарплати виведуть з тіні
Єдиний соціальний податок буде знижений з 41% до 16,4%, якщо зарплати виведуть з тіні і не будуть заперечувати міжнародні кредитори

Єдиний соціальний податок буде знижений з 41% до 16,4%, якщо зарплати виведуть з тіні і не будуть заперечувати міжнародні кредитори

Парламент 268 голосами в 01:50 29 грудня проголосував у другому читанні і в цілому законопроект №1573, яким внесено революційна зміна в оподаткуванні фонду заробітної плати - нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ).

За словами прем'єра Яценюка, у разі дотримання юридичними особами всіх обумовлених умов і при збільшенні фонду заробітної плати, ставка єдиного соціального податку буде знижена з нинішніх 41% до 16,4%.

"Якщо підприємці реально виведуть доходи з тіні і перестануть платити зарплату в конвертах, на що ми дуже розраховуємо, це буде означати, що бізнес прийняв наше відповідальне соціальне пропозицію", - заявив прем'єр.

Читайте також: Рада прийняла зміни до Податкового кодексу

При цьому, Яценюк наголосив, що таким чином уряд дуже ризикує, зокрема, недоотримати кошти для Пенсійного фонду, тому дуже сподівається на відповідальне ставлення до такої ініціативи уряду з боку українського бізнесу.

Зміни не торкнуться підприємств, які не збільшать фонд заробітної плати мінімум на 30%.

Як пояснив прем'єр суть внесених змін "людською мовою", якщо підприємство буде платити (платить) працівникові не менше трьох мінімальних зарплат і збільшить фонд заробітної плати не менш ніж на 30%, а також виконає інші обов'язкові умови, то ставка ЄСВ для такого підприємства буде знижена з нині діючих 41% до 16,4%. При цьому, податок на зарплату одного працюючого для повинен скласти не менше 600 грн.

Закон передбачає складну, але чітку систему застосування коефіцієнтів при нарахуванні ЄСВ, який при цьому не повинен бути менше 0,4 вже з 1 січня 2015 р.

Однак Яценюк підкреслив, що в разі, якщо закордонні кредитори, з якими уряд буде вести переговори на початку січня про надання кредитів Україні, будуть заперечувати проти такого кардинального зниження податкового навантаження на бізнес, уряд вимагатиме, аби парламент терміново переглянув вище описану норму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі