Як відзначають експерти банку в щорічному звіті, розпочаті, але не доведені до кінця реформи в Україні, гальмують зростання економіки. У 2017 році зростання економіки становило 2,5% ВВП, у 2018 році прогнозується 3,5%.
Найважливішими завданнями для України на 2019 рік ЄБРР вважає збереження макроекономічної стабільності і, зокрема, залучення зовнішніх джерел фінансування для виплат за запозиченнями, що припадають на 2018-20 роки, впровадження нових прийнятих законів щодо енергетики, і просування реформ державних банків, щоб підготувати їх до приватизації.
Наголошується, що зростання зарплат і внутрішнє споживання прискорили економічний ріст на 8,4%. При цьому масовий відтік працездатного населення за кордон уповільнює зростання обсягів промислового виробництва. При цьому заробітчани переслали в 2017 році близько 9,3 мільярда дол., що складало 8,3% всього ВВП країни за минулий рік.
ЄБРР побоюється, що через вибори 2019 року, умови для потрібних Україні структурних реформ будуть гіршими, тому враховуючи також інші фактори, зростання економіки за прогнозами буде на рівні 3%.
Повідомлялося, що, за оцінками експертів, ВВП в 2019 році зросте на 3%. Прогноз стриманий, незважаючи на те, що в другому кварталі поточного року ВВП України збільшився на 3,8%.
Хоча днями Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) поліпшив прогнозні оцінки зростання ВВП України за підсумками 2018 року до 3,5% з 3%. Міжнародний валютний фонд (МВФ) у своєму жовтневому огляді світової економіки (World Economic Outlook, WEO) знизив оцінку зростання ВВП України в 2019 році до 2,7% з 3,3%.
Детальніше про зростання економіки і бюджет на 2019 рік читайте у матеріалі Ярослава Жаліло та Антоніни Дешко "Кравець крає, як матерії стає" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".