Японський уряд вже кілька років поспіль виділяє гроші на допомогу школам, дитсадкам, які перебувають на території п’яти найбільш постраждалих від Чорнобильської аварії українських областей. Крім цього, Японія фінансує створення в Україні системи інформування й раннього оповіщення населення про ядерну небезпеку, підтримує територіальні громади поблизу чорнобильської зони.
«Наша позиція залишається незмінною, ми маємо намір і надалі допомагати Україні здійснювати ці проекти. Співпраця продовжиться. Допоки Японія надавала допомогу в односторонньому порядку. Тепер сподіваюсь, що з Україною ми обмінюватимемося досвідом подолання наслідків техногенних катастроф», -сказав посол.
Дипломат додав, що, попри складні часи, які зараз переживає його країна, японські інвестори продовжуватимуть започатковані в Україні проекти. Серед іншого йдеться й про фінансування будівництва нового терміналу в аеропорту «Бориспіль». До нових проектів інвестори з Японії ставляться обережно.
«Зараз вони приглядаються до них, аби бути впевненими в прозорості ведення бізнесу в Україні», - зауважив Т.Ідзава.
У свою чергу віце-президент Європейського банку реконструкції і розвитку Хорст Райхенбах підкреслив, що Японія не відмовляється внести додатковий донорський влад в Чорнобильський фонд «Укриття» для зведення нової безпечної споруди над зруйнованим четвертим блоком Чорнобильської АЕС.
«Невідомою, однак, залишається конкретна сума, яку Японія збирається внести на київський конференції по Чорнобиля у квітні. Але це саме стосується й інших країн. Після подій в Японії вони аналізують ситуацію, обмірковують і виходять на конкретні рішення пізніше», - сказавХ.Райхенбах.
Нагадаємо, на даний момент Японія внесла в Чорнобильський фонд «Укриття» 45,7 мільйонів євро. За актуалізованими оцінками ЄБРР, додаткова потреба на завершення будівництва нового «саркофагу» на ЧАЕС складає 740 мільйонів євро.
За матеріалами Deutsche Welle