Президент Віктор Янукович підписав закон № 5213-VI «Про деякі питання 3» і забезпечення їхнього стабільного розвитку» (реєстр. № 10034). Одночасно Янукович підписав і супутні йому зміни до Податкового кодексу (закон № 5414-VI, законопроект № 9347), повідомила прес-служба глави держави у п'ятницю, 26 жовтня.
Нагадаємо, перший закон був прийнятий Верховною Радою ще 6 вересня, а другий - 2 жовтня. Обидва документи були направлені на підпис Януковичу 16 жовтня.
Як писало ZN.UA, законопроект №10034 при голосуванні у другому читанні викликав у Раді бурхливе обговорення: проти його прийняття виступав профільний комітет, також були претензії і у комуністів - КПУ дуже не хотілося списувати борг "Укроборонпрому" перед Пенсійним фондом напередодні виборів.
Тим не менш, регіоналам вдалося провести в залі головну поправку, причому - з голосу. Нею був збільшений термін, за який накопичилися борги ("за станом на 1 лютого 2012 року" було замінено "на 1 вересня" - тобто період збільшено на 7 місяців). Відповідно, автоматично збільшилася і сума цих боргів (спочатку передбачалося списати 819 млн грн).
Так, пропонувалося списати заборгованість 124 підприємств "Укроборонпрому" перед держбюджетом - 307,0 млн грн, перед соціальними фондами - 366,1 млн грн, за комунальні послуги - 146,3 млн грн, (у т.ч. за електроенергію - 47,4 млн грн, за газ - 59,4 млн грн, за іншими комунальними платежами - 39,5 млн грн).
Янукович став одноосібним розпорядником оборонних підприємств
Як писало ZN.UA, за час керівництва концерном Дмитра Саламатіна підприємства, що входять в "Укроборонпром", наростили збитковість і знизили прибуток.
Так,у 2010 році без участі Д.Саламатіна загальний прибуток підприємств, згодом включених у концерн, становив близько 668 мл. гривень. У 2011 році під його керівництвом знизився до 533 млн., а за даними першого кварталу нинішнього року був лише 95 млн.
Крім того, якщо в 2010 році загальні збитки оборонних підприємств дорівнювали 316 млн. гривень, то вже під керівництвом Д.Саламатіна в 2011 році цифри казали про майже 435 млн. За перший квартал 2012 року «досягнення» концерну вже наблизилися до 166 млн. гривень. При цьому кількість збиткових підприємств збільшилася з 45 у 2010 році до 62 за підсумками першого кварталу поточного року.
Крім того, як тільки в Раду був внесений цей законопроект, практично всі підприємства перестали взагалі платити за комунальні послуги, нарощуючи таким чином борги подвоєними темпами! Так, заборгованість за електроенергію в 2010 році становила 42,9 млн грн, в 2011 вона досягла позначки в 53,8 млн, а за перший квартал поточного року цей показник обчислювався вже 62,6 млн. Та сама картина з оплатою за газ.
Як пише у пояснювальній записці автор законопроекту, депутат від фракції Партії регіонів Владислав Забарський, такі великі борги в »Укроборонпрому» виникли через практичну відсутність держзамовлення і недостатнє фінансування, а також через «невідповідність фінансових можливостей підприємств їхньому положенню на галузевих і товарних ринках». Крім того, одна з причин - «необхідність утримання значної соціальної інфраструктури».
Законом передбачено, що списанню підлягають несплачені на день набрання чинності даного закону суми заборгованості за платежами до Пенсійного та інших «соціальних» фондів. Заборгованість повинна бути списана протягом двох місяців з дня набрання чинності цього закону.
На розмір суми списаної заборгованості підприємств «Укроборонпрому» перед ПФ, Фонду списується відповідно його заборгованість за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку, шляхом віднесення всіх сум на взаєморозрахунки з бюджетом.
Законопроектом також передбачається списати заборгованість (а також пеню і штрафи) підприємств «Укроборонпрому» за теплову енергію та природний газ (зокрема, перед НАК «Нафтогазом України» та її «дочками»), а також за електроенергію, водопостачання та водовідведення (станом на 1 лютого 2012 року).
Кошти від продажу нерухомого майна підприємств «Укроборонпрому», за вирахуванням балансової (залишкової) вартості такого майна та 95% отриманих коштів понад неї, зараховуються до загального фонду держбюджету. Не зараховані до загального фонду держбюджету кошти спрямовуються на розвиток і модернізацію виробництва, фінансування науково-технічних розробок, інноваційної діяльності цих підприємств.
Крім того, законопроектом встановлюються особливості банкрутства підприємства «Укроборонпрому».
Як повідомив голова профільного Комітету Ради, народний депутат від НУНС Анатолій Гриценко, він «як людина, яка поважає закон», відмовився візувати рішення Ради, оскільки, за його словами, воно було прийняте «з грубим порушенням вимог закону». !zn
Читайте також:
«Укроборонпром» - удар по обороноздатності країни
«Укроборонпром» можуть приватизувати
Керівництво Саламатіна привело «Укроборонпром» до збитків на сотні мільйонів гривень