Янукович не задоволений темпами реформ в економічній сфері
14 сiчня, 2011, 11:50
Поділитися
Президент України Віктор Янукович не задоволений темпами реформ в економічній сфері, зокрема у системі регуляторної політики.Президент України Віктор Янукович не задоволений темпами реформ в економічній сфері, зокрема у системі регуляторної політики.«Незважаючи на зміни, темпи реформи занадто повільні, а система державного регулювання і сьогодні перешкоджає веденню бізнесу та залученню інвестицій», - заявив він на розширеному засіданні комітаті з економічних реформ у вівторок, 28 вересня.
При цьому глава держави навів приклад, де дотримання державних стандартів потрібно навіть при виготовленні канцелярських закріпок.
Окрім того, за словами президента, надзвичайно гострою є проблема спрощення дозвільної системи у будівельній сфері.
«Незважаючи на численні декларації Мінрегіонбуду, конкретних і помітних результатів дерегуляції у цій сфері на сьогодні не досягнуто», - підкреслив президент.
Він додав, що досі не підготовлені відповідні проекти рішень на урядовому рівні.
Серед причин таких темпів реформ голова держави назвав, насамперед, опір чиновників будь-яким реформам і вкрай незадовільну виконавчу дисципліну.
Янукович відзначив, що рівень виконавчої дисципліни не дає повною мірою можливостей реалізації закону про скорочення кількості контролюючих органів. «Відбувається лобіювання проти прийняття нових прогресивних законів», - заявив він.
Окрім того, голова держави зазначив, що вже сьогодні відчувається організований опір реформуванню системи нагляду за відповідністю продукції встановленим вимогам і встановленням її безпеки для споживачів.
Президент особливо відзначив тему корупції. За його словами, органи держвлади створюють для надання послуг, доручених їм державою, комерційні і державні підприємства. «Ці схеми ми добре знаємо, і всі з ними ведемо боротьбу», - сказав Янукович. За його словами, надання платних послуг стало одним із джерел фінансування держорганів і збагачення корумпованих чиновників.
Президент назвав таку практику недопустимою. «Така практика, безумовно, не може продовжуватися, вона повинна бути зупинена», - зробив акцент він.
Ще однією причиною повільного темпу реформ президент назвав «активну протидію» з боку органів влади.