«Ми фактично вже прийняли рішення... Ми взяли час для прийняття відповідних законів. Я прошу вас, Володимире Михайловичу (Литвин), розглянути їх зараз у Верховній Раді як невідкладні, першочергові, аби прибрати ті нарікання, що є з боку наших партнерів, трейдерів, які працюють в Україні», - сказав В.Янукович.
Після прийняття відповідного законодавства механізм квотування експорту має бути негайно скасований, наголосив президент. Однак до цього квоти будуть діяти, водночас зазначив він.
«Це необхідно, щоб не розбалансувати продовольчий ринок в результаті ажіотажного, неконтрольованого вивозу продовольства з країни, в тому числі - з метою уникнення сплати експортних мит», - зауважив В.Янукович.
Нагадаємо, що 29 березня перший заступник голови адміністрації президента Ірина Акімова заявила, що Україна має намір замінити заходи нетарифного регулювання ринку зерна (квотування експорту) заходами тарифного регулювання. «31 березня закінчується дія квот на експорт зерна, і президент Віктор Янукович зажадав підготувати відповідний акт, згідно з яким, якщо потрібні обмеження, то це будуть не квоти, а митні заходи», - сказала І.Акімова.
Проте вже наступного дня, 30 березня, Кабінет міністрів продовжив дію квот на експорт зернових до 1 липня поточного року і збільшив обсяг квот на експорт кукурудзи на 2 млн тонн.
За цей час квоти розподілялися двічі способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку: багато компаній не змогли вчасно отримати висновки Міністерства аграрної політики і продовольства про наявність зерна, які необхідні для подання заявки на отримання квоти. Квотування експорту зерна також різко критикували міжнародні організації, в тому числі МВФ. Обмеження на експорт дозволили заробити наближеним до влади структурам щонайменше 56 млн доларів. Повідомлялося також про величезні хабарі за отримання квот на експорт.
За матеріалами прес-служби президента