Янукович дозволив Азарову позичати у валюті

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Президент Віктор Янукович дозволив збільшувати внутрішній державний борг України не тільки за рахунок гривневих ресурсів, а й за рахунок іноземної валюти, залученої від розміщення номінованих у валюті облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Як повідомляє прес-служба глави держави, президент підписав відповідний закон №4093-VI "Про внесення змін до ст. 10 закону «Про цінні папери та фондовий ринок»" в середу, 14 грудня.

Нагадаємо, що законом визначається, що «номінальна вартість ОВДП може бути визначена в іноземній валюті», а «продаж облігацій внутрішніх державних позик здійснюється в національній або іноземній валюті, а облігацій зовнішніх державних позик України - у валюті запозичення» (сьогодні його дозволено тільки у гривні).

Як відзначали в уряді, закон дозволить зменшити вартість валютних запозичень, залучених в економіку України, і позитивно вплине на платіжний баланс.

Зазначимо, що під час раптового прийняття закону у провладних депутатів виникло кілька зауважень до документа. Також низку зауважень до законопроекту висловило і Головне юридичне управління ВР. Одне з них - це відсутність у запропонованих змінах чіткого визначення напрямків використання валюти, отриманої від продажу ОВДП.


Нагадаємо, як повідомляло раніше ZN.UA, зараз держава саме шукає можливість залучити вільну валюту для фінансування дефіциту бюджету та повернення зовнішніх боргів, тож розроблена модель випуску валютних ОВДП з наступним їх продажем компаніям та населенню дозволить уряду це зробити. Разом з тим експерти відзначають, що для значного продажу таких паперів потрібна активна рекламна кампанія, особливо серед населення.

Нагадаємо, що ОВДП продаватимуться за іноземну валюту. НБУ вже пообіцяв Мінфіну здійснювати своп-операції з такими паперами: видавати гривню під заставу ОВДП із зобов'язанням їхнього зворотного продажу. Також банки раніше заявляли, що готові позичати державі валюту - нехай навіть можливе коло покупців таких ОВДП буде звужено, але традиційні гравці все ж виявлять інтерес.

Відзначимо, що ставлення НБУ до цього інструменту неоднозначне: з одного боку, НБУ має відстоювати насамперед інтереси гривні. З іншого, на Інститутській усвідомлюють - уряд розширює лінійку боргових продуктів, аби полегшити виконання зовнішніх зобов'язань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі