Янукович схвалив кримінальну відповідальність за участь у рейдерських захопленнях

Поділитися
Янукович схвалив кримінальну відповідальність за участь у рейдерських захопленнях © ZN.UA
Закон набирає чинності через три місяці з дня офіційного опублікування, тобто не раніше кінця березня 2014 року. Закон вводить кримінальну відповідальність за захоплення будівель або інше неправомірне втручання у діяльність або заволодіння майном підприємств і установ з метою протиправного управління.

Президент Віктор Янукович схвалив заборону і введення кримінальної відповідальності за участь у корпоративних суперечках, рейдерських захопленнях підприємств, у тому числі для співробітників приватних охоронних підприємств. Відповідний закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств" голова держави підписав 27 грудня. Про це свідчить інформація на сторінці законопроекту (реєстр. №0887) на сайті Верховної Ради.

Нагадаємо, ВР 10 жовтня ухвалила цей закон у цілому 241 голосом. Він набуде чинності через три місяці з дня офіційного опублікування, тобто не раніше кінця березня 2014 року. Законопроект було внесено до парламенту урядом, його розробник - Держкомпідприємництва, очолювана Михайлом Бродським.

Закон вносить до Кримінального кодексу нову статтю 2061. Згідно з нею, захоплення будівлі, споруди чи іншого об'єкта, підприємства, установи, організації або інше неправомірне втручання в їхню діяльність з метою протиправного управління, що призвело до порушення нормальної роботи, - карається обмеженням або позбавленням волі на термін до 2 років.

Повторення цих дій, або у разі попередньої змови групи осіб, або у поєднанні з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я, - караються позбавленням волі на термін від 2 до 5 років.

Ті ж дії, якщо вони здіснені з участю персоналу охорони суб'єктів охоронної діяльності або організованою групою, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Як наголошується у пояснювальній записці, "при вирішенні корпоративних суперечок між сторонами незалежним арбітром має бути держава, а значить, рішення суду мають виконуватися тільки органами державної влади, оскільки приватні охоронні структури більш вразливі до впливу сторін процесу, ніж органи державної влади".

Також, зазначають розробники, необхідно відзначити, що у більшості рейдерських атак мала місце ситуація, при якій до протиправного захоплення підприємств залучали саме приватні охоронні структури. !zn

Читайте також:

Боротьба з рейдерством: дорожня карта

Арбузов став головним щодо захисту інвесторів від рейдерських захоплень

Рейдери розгромили будинок київської вчительки: стіни ламали три десятки чоловіків

У Криму рейдери намагалися захопити "Будинок творчості письменників імені Чехова"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі