Яценюк все ще сподівається на підписання угоди між "Нафтогазом" і "Газпромом" до 29 травня

Поділитися
Яценюк все ще сподівається на підписання угоди між "Нафтогазом" і "Газпромом" до 29 травня
Голова уряду сподівається на появу "хоч якоїсь світлої думки" у керівництва РФ.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що, незважаючи на неконструктивну позицію російської сторони, шанс на підписання компромісної угоди між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" до 29 травня (дати, коли спливає термін передарбітражних переговорів) все ще залишається.

Про це він сказав, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у Києві у вівторок, 27 травня.

"Якщо до 29 числа між "Нафтогазом" і "Газпромом" не буде підписано відповідну угоду, яка б відповідала передабрітражній претензії [української сторони], це означає, що ми будемо зустрічатися з російським "Газпромом" у суді", - сказав він.

"Ми сподіваємося, що з'явиться хоч якась світла думка у наших російських сусідів, і буде підписано відповідну угоду між "Нафтогазом" і "Газпромом", - зазначив прем'єр-міністр.

При цьому він підкреслив, що "Росія не зробила жодного кроку для врегулювання цієї суперечки".

Яценюк нагадав, що Україна готова заплатити за придбаний газ, бо платити за своїми зобов'язаннями - це "святе діло".

"Тільки треба підписати документи, щоб заплатити за зобов'язаннями. Ми хочемо почути відповідь від Росії, в тому числі і в питанні повернення Україні 2,2 млрд газу, які Росія вкрала через "Чорноморнафтогаз" в Криму. Це в цінах "Газпрому" $ 1 млрд", - заявив український прем'єр, додавши, що в цілому втрати України від анексії Криму Росією обчислюються сотнями мільярдів.

Яценюк також підкреслив, що за відсутності довіри до російського керівництва Україна наполягає на багатосторонніх газових переговорах. "В сучасних умовах двосторонні переговори без участі США і ЄС не є можливими", - зазначив глава уряду.

Окрім того він знову виступив за перегляд схеми закупівель Європою російського газу з перенесенням точки його продажу з кордону між Україною і ЄС на кордон між Україною і Росією, оскільки це відповідає положенням Енергохартії і Енергоспівтовариства, членами яких є Україна, на відміну від Росії.

На його думку, українська газотранспортна система повинна експлуатуватися спільно і модернізуватися за участю партнерів з ЄС і США. "А ПСГ має бути заповнено європейськими, американськими і, якщо захочуть, російськими компаніями", - додав Яценюк. !zn

Читайте також:

У газових переговорах України і Росії зробили паузу до 28 травня

У РФ заговорили про згоду дати знижку на газ і просять не подавати позов до Стокгольмського арбітражу

"Газпром" чекає, що Україна до п'ятниці погасить $ 2 млрд боргу за газ, - Міллер

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі