"Прем'єр-міністр України закликав американських партнерів активніше скористатися інвестиційними можливостями в рамках приватизаційної кампанії в Україні, зокрема в енергетичному секторі", - цитує оглядач повідомлення на сайті українського уряду.
Яценюк також зустрівся з сенатором Діком Дарбіном, щоб обговорити нинішні стан економічних реформ, а також мільярд доларів допомоги, яку уряд США пообіцяв Києву.
Рапоза нагадує про Євромайдан, який вивів Україну з орбіти Москви і направив у "люблячі обійми" Європи і США. Разом з тим, взаємність цієї нової любові Києва з боку Заходу сумнівна, оскільки не зрозуміло, наскільки привабливою виглядає Україна для американців. Більша частину її промисловості розташована на окупованих територіях Донбасу, які захопили проросійські терористи за підтримки армії Росії.
"Якщо Яценюк думає розпродати державні активи без протестів, тоді стає очевидним, що Україна не хоче бути підконтрольною іноземцям, лише якщо вони говорять російською мовою", - йдеться в статті.
Рапоза нагадує, що в березні уряд України затвердив список з 164 державних компаній, які повинні бути продані на аукціоні в цьому році. Енергетичного гіганта "Нафтогазу" в цьому списку не було. При цьому Кабмін оцінив вартість цих активів у три мільярди гривень, хоча їхня справжня собівартість – 15 мільярдів. Водночас прем'єру здається, що можна розпродати ще більше держкомпаній і він запропонував збільшити перелік до 1200 компаній. На думку автора, це схоже на "розпродаж під час пожежі".
В цей же час, Рада відмовилася затвердити урядовий механізм приватизації держпідприємств.