Яценюк не виключає, що з квітня російський газ подорожчає до $ 500

Поділитися
Яценюк не виключає, що з квітня російський газ подорожчає до $ 500 © kmu.gov.ua
Україна змушена буде купувати у Росії газ за новою ціною, тому, що за останні роки в країні не було нічого зроблено для диверсифікації поставок енергоносіїв.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк не виключає, що ціна на російський газ для України з 1 квітня складе $ 500 за 1 тис куб м.

"З першого квітня Росія з-за того, що вона здійснила збройне пограбування України і таким чином фактично знищила наші двосторонні угоди, хоче підняти ціну для України на газ фактично вдвічі. Мова йде про ціною близько 500 доларів за тисячу кубічних метрів", - заявив він у прямому ефірі телеканалу "1+1" у п'ятницю ввечері.

За словами Яценюка, Україна не може відмовитися від купівлі газу у РФ за такою ціною, "тому що за останні кілька років нічого не було зроблено в плані диверсифікації поставок енергоносіїв".

"Ми залишаємося на тому, що нам все одно доведеться закуповувати в Росії по 500 доларів за тисячу кубометрів значну частину газу", - підкреслив Яценюк.

Він вважає, що Росія" навмисне піднімає без будь-яких підстав вдвічі ціну на газ для того, щоб підняти в першу чергу підняти ціни для населення".

"Нам потрібно готуватися до підняття цін на енергоносії. Зараз я розробляю схему, яким чином ми будемо це робити. Ми думаємо про те, як не підвищувати ціни для малозабезпечених", - сказав прем'єр.

Повернувшись до питання про диверсифікацію поставок енергоносіїв, він згадав реверсний потік газу з країн ЄС. "Для того, щоб цей реверс забезпечити, необхідно рішення однієї країни-члена Європейського Союзу, яка, на превеликий жаль, має також значну залежність від Росії, і Росія тисне також і на країни-члени ЄС. Якщо ми доб'ємося того, щоб реверс все-таки стався, ціна на той європейський газ буде на $ 100-150 дешевша, ніж ціна російського газу", - зазначив Яценюк.

У той же час, за його словами, "Росія про це знає і тому далі буде тиснути". "У планах уряду-збільшення власного видобутку: якщо ми інвестуємо у власний видобуток, додатково ми можемо збільшити обсяги на 30%",- сказав він.

Крім того, прем'єр заявив про намір збільшувати електроенергетику до енергетичної складової". Він також нагадав про можливості видобутку сланцевого газу "при збереженні усіх екологічних норм".

Нагадаємо, 20 березня офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов "Газпром" заявляв про те, що в питанні встановлення вартості російського газу для України може повернутися до цін, закладених у контракті з НАК "Нафтогазом України" від 2009 року.

Продан також допускав, що з 1 квітня "Газпром" скасує не тільки "грудневу знижку", отриману в ході, по суті, політичних домовленостей Путіна-Януковича і знизила ціну на газ для України до $ 268,5 за тис. кубометрів. Більш того, Росія через анексії Криму може також скасувати і "харківську знижку" Януковича-Медведєва, згідно з якою з 2010 року Україна отримує газ на $ 100 дешевше в обмін на продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ в Криму.

Так, відповідаючи на питання про ціну на газ з Росії, український міністр повідомив, що, "починаючи з 1 квітня вона буде сформована на формулі, яка закладена в контракті - 8-380 за тисячу кубічних метрів".

"Але є ризик, що ми, можливо, не отримаємо сто доларів, які ми маємо отримати, ґрунтуючись на договорі про базування Чорноморського Флоту РФ в Україні", - пояснив він свої побоювання.

При цьому Продан заявив, що ціна на газ повинна бути ринковою, але не політично мотивованою, як це зараз". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі