Реформування Державної фіскальної служби та митниці є пріоритетами Кабміну в 2016 році. Про це глава уряду Арсеній Яценюк заявив в ефірі програми "10 хвилин з прем'єр-міністром", яку демонстрували українські телеканали увечері в неділю, 14 лютого.
"Наведення порядку у ДФС тана українській митниці – завдання номер один", − сказав Яценюк.
Прем'єр-міністр нагадав, що Кабмін ознайомився зы звітом ДФС, а також повідомив про залучення зарубіжних компаній до управління чотирма українськими митницями. На думку Яценюка, це призведе до зниження корупційних ризиків у митній сфері.
"Для того, щоб ми побачили, як це працює в західних країнах, ми залучили найкращий іноземний досвід і продемонстрували всім іншим митницям високі стандарти і зразки, як обслуговувати український бізнес і як не брати хабарі", − заявив прем'єр-міністр.
Крім того, Яценюк заявив про необхідність завершення податкової реформи, і висловив сподівання, що депутати підтримають урядовий проект Податкового кодексу у другому читанні.
10 хвилин із Прем'єр-міністромСьогодні говоримо про майбутнє України. Про те, чого ми в стані досягти у 2016 році і що нам усім потрібно робити.#10хвилин
Опубліковано Арсенієм Яценюком 14 лютого 2016 р.
Нагадаємо, з січня 2016 року почалася реалізація програми підтримки ЄС з реформування української митниці, на яку виділено 1,85 млн євро. Допомогу надають такі країни, як Німеччина, Польща і Литва.
Як писало ZN.UA, рівень корупції в митній сфері традиційно залишається високим. Проект її реформування та створення незалежної Національної митної служби не знаходить підтримки ні в Кабміні, ні в ДФС.
"Задля справедливості зазначимо, що пропозиції депутатів, які наполягають на відділенні митниці від ДФС, теж далекі від конструктиву. За великим рахунком, нам пропонують змінити вивіску, не більше. Усі ці депутатські заклики до діалогу та обговорення - така сама гра на публіку, як і доручення Насірову перевірити самого себе. Обговорювати, на жаль, нічого. У багатосторінковому законопроекті немає відповідей на наболілі питання. Депутатів, які підтримують відділення митниці від ДФС, багато, а от тих, хто розуміє, що цей крок навряд чи виправить щось у самій системі, - набагато менше. А тих, хто усвідомлює, що реформування митниці неможливе без принципових змін у всій системі оподаткування, - і зовсім одиниці. Якщо, звичайно, реальне реформування когось із представників депутатського корпусу насправді цікавить, а за пафосними заявами не приховуються зовсім інші інтереси", − пише економічний оглядач ZN.UA Юлія Самаєва.
Детальніше про проекти реформивания митниці, а також про корупційні ризики, які виникають при її функціонуванні в даний час, читаєте у статті "Як (не) реформувати митницю".