ВВП Росії впав на 28% через карантин та дешеву нафту

Поділитися
ВВП Росії впав на 28% через карантин та дешеву нафту © baranovpress/Twitter
Експерти вважають, що вплив карантину на ВВП більш істотний, ніж низькі ціни на нафту.

Номінальний валовий внутрішній продукт (ВВП) Росії в квітні впав на 28% порівняно з аналогічним періодом 2019 року і склав 6,3 трлн рублів. Про це повідомляє РБК з посиланням на офіційні дані Міністерства фінансів РФ.

Реальний ВВП міг знизиться приблизно на 20%, вважає керуючий директор КК "Агідель" Віктор Тунев.

На економічний спад вплинув не тільки карантин, але і нафта, що різко подешевшала, відзначає видання. Середня ціна російської Urals в квітні склала лише $ 18,2 за барель проти $ 71,5 роком раніше.

За оцінкою старшого економіста Oxford Economics Євгенії Слєпцової, внесок карантинів і вимушеної зупинки секторів падіння ВВП Росії в 2020 році виявиться більше, ніж внесок дешевої нафти і скорочення її видобутку, - приблизно у співвідношенні три до двох.

Читайте також: ВВП України в першому кварталі впав на 1,5% – Держстат

Повідомлялося, що МВФ прогнозує спад ВВП України в поточному році на 7,7% і зростання в наступному році на 3,6%. Про це йдеться у Світовому економічному звіті МВФ, який оприлюднений на сайті організації. Згідно зі звітом, скорочення ВВП в Європі очікується на рівні 6,6% в цьому році після 1,6% зростання в 2019-м. Зокрема спад ВВП Німеччини очікується на рівні 7%, Італії - 9,1%. Іспанії - 8%, Британії - 6,5%, РФ - 5,5%, Польщі - 4,6%, Білорусі - 6%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі