Поставки вугілля з державних шахт для "Центренерго" до недавнього часу відбувалися через приватну фірму, яка не погасила борги перед держшахтами. Про це повідомляє прес-служба "Центренерго".
При цьому держшахти часто продають свою продукцію нижче собівартості і є збитковими.
В "Центренерго" підкреслюють, що компанія не має боргів перед держшахтами. Крім того, "Центренерго" є єдиним споживачем вугілля таких шахт і викуповує 100% видобутку.
"На початку року державні шахти не відвантажують вугілля на" Центренерго "за прямими договорами. Однак вугілля поставлялося через" Укрвуглезбагачення груп ", незважаючи на дію наказу Міністерства енергетики, що забороняє поставки вугілля через приватних посередників без передоплати. Саме зазначена компанія не розрахувалася з державними вугільними шахтами, в результаті чого виникла заборгованість ", - йдеться в повідомленні.
"Центренерго" підкреслює, що з березня закупівля вугілля відбувається тільки за прямими договорами з держшахтами, без участі посередників на умовах відстрочки оплати 30 днів. А поставки збагаченого вугілля - виключно від ДП "Укрвугілля", яке знаходиться в управлінні Міненерго.
В цілому з початку березня "Центренерго" сплатило шахтам 75 млн грн для забезпечення операційної діяльності та подальших відвантажень.
"У той же час відвантаження з боку державних постачальників вугілля для" Центренерго "відбуваються зі значними порушеннями термінів і обсягів, недоотримання тільки в березні попередньо складе 15 тисяч тонн", - відзначили в компанії.
При цьому на сьогодні з боку "Центренерго" існує оперативна заборгованість (за вугілля, що знаходиться в дорозі) перед державними шахтами в розмірі 105,8 млн грн з терміном погашення в квітні.
"У той же час ситуація, що виникла в зв'язку з боргом" Укрвуглезбагачення груп "перед держшахтами не є компетенцією" Центренерго "і потребує сприяння Міністерства енергетики та, ймовірно, втручання правоохоронних структур", - сказано в повідомленні.
За даними держреєстру юросіб, єдиним власником компанії "Укрвуглезбагачення груп" зі статутним капіталом 500 грн є Єрмолович Анастасія Сергіївна, зареєстрована в місті Черкаси. До листопада 2020 року фірма мала назву "Будівельна група" Монтаж-Буд ".
Раніше повідомлялося, що Нацкомісія в сфері енергетики оштрафувала три підприємства Ахметова за дефіцит вугілля під час опалювального сезону.
Нагадаємо, що запаси вугілля на складах українських ТЕС довгий час залишалися критичними - на рівні 34% від мінімально необхідних запасів.