Втручання президента лише відстрочило комісію Ощадбанку за платіжки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Втручання президента лише відстрочило комісію Ощадбанку за платіжки Ощадбанк не відмовлявся від своєї ідеї стягувати комісії за платіжки © Андрій Пишний / Facebook
Ощадбанк вміє відстоювати власні інтереси і буде битися за свої прибутки до останнього.

Державний Ощадбанк не відмовлявся від своєї ідеї ввести додаткову комісію за комунальні платежі, незважаючи на незаконність подібних зборів, пише в своїй статті для DT.UA Лариса Дацюк.

Як нагадує автор, Ощадбанк планував з 1 грудня брати 3 грн комісії з тих, хто буде розраховуватися готівкою і з допомогою паперових квитанцій. Для киянина це вилилося б, щонайменше, 21 грн, адже багатьом з них надсилають по чотири базових квитанції - за газ, компослуги, гарячу воду і опалення. А ще ж є телебачення, електроенергія, телефон.

"Однак в останній момент з цією справою щось пішло не так і стався збій. В ситуацію втрутився президент. Він надіслав лист голові правління Ощадбанку Андрію Пишному з вимогою невідкладно переглянути прийняте рішення про встановлення з 1 грудня 2016 року комісійної винагороди за оплату комунальних послуг та вжити заходів для відпрацювання питання про його скасування", - йдеться в статті.

Правління банку вирішило перенести термін введення в дію рішення тарифного комітету "про введення комісії за прийом комунальних платежів, з метою відпрацювання з відповідними органами державної влади механізму, який дозволить залишити безкоштовної оплату комунальних послуг для найменш забезпечених верств населення (отримувачів субсидій)".

"На цьому можна було б поставити крапку і заспокоїтися, якби не остання фраза голови державного банку: "дозволить залишити безкоштовної оплату комунальних послуг для найменш забезпечених верств населення (отримувачів субсидій)". А як щодо інших громадян, які поки не залізли в кишеню до держави і з усіх сил намагаються своїми силами зводити кінці з кінцями?" – задається питанням автор матеріалу.

Але Ощадбанк вміє відстоювати власні інтереси. Як він б'ється за своє, можна простежити на прикладі Києва, де у нього 218 структурних підрозділів, частина яких розташовується в орендованих приміщеннях. Нещодавно банк прийшов до столичної влади з вимогою надати знижку в 76 млн грн за оренду приміщень, довівши суму до 220 млн грн. Аргументи залізобетонні: 90% всіх операцій припадає на прийом комунальних платежів, і щомісяця 10 днів з 22 робочих Ощадбанк працює виключно на прийом і обробку платіжок, фактично не маючи можливості здійснювати інші прибуткові операції.

Місто і так вже допомагало державному банку. За словами голови постійної комісії Київради з питань власності Леоніда Антоненка, з початку року цей орендар отримав знижок на загальну суму 143 млн грн, але хоче - ще майже на 76 млн грн, підсумовує автор.

Докладніше читайте в матеріалі Лариси Дацюк "Подвійна комісія за комуналку" у свіжому номері "Дзеркала тижня. України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі