Держави-члени Світової організації торгівлі (СОТ) закликають Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифних зобов'язань.
Відповідну заяву було ухвалено на засіданні Ради з торгівлі, яке пройшло 26 листопада, говориться в повідомленні СОТ.
Зокрема, заяву було представлено Австрією і підтримано 23 делегаціями: Швейцарією, Туреччиною, США, Гонконгом та Китаєм, Бразилією, Канадою, Чилі, Колумбією, Хорватією, Європейським Союзом, Гватемалою, Ісландією, Японією, Кореєю, Ліхтенштейном, Малайзією, Мексикою, Новою Зеландією, Норвегією, Оманом, Парагваєм, Сінгапуром.
- У Кабміні не збираються відмовлятися від перегляду мит - їх «підтримали 110 членів СОТ»
"Ці країни закликали Україну в інтересах багатосторонньої торговельної системи і світової економіки відкликати своє повідомлення та повторно обговорити свої тарифи на велику кількість продуктів. Вони сказали, що повідомлення України охоплює 371 тарифне найменування, що виходить за рамки передбаченого обсягу, передбаченого тарифними переговорами СОТ (стаття XXVIII ГАТТ 1994). Вони також відзначили, що неясно, якою мірою Україна зможе компенсувати це іншим членам (організації), як того вимагають ці положення", -. йдеться в повідомленні.
Крім того, в СОТ підкреслюють, що країни, які підтримали заяву, висловили стурбованість відсутністю прозорості в цьому питанні з боку України.
Нагадаємо, раніше урядовий уповноважений Валерій П'ятницький заявив, що пропозиції України щодо перегляду мит підтримали 110 членів СОТ і Київ їх змінювати не буде. «Якщо говорити, що стурбованість висловили 27 країн Євросоюзу і ще 20 країн, то інші нас підтримали», - сказав П'ятницький. При цьому деякі країни вже розпочали консультації з Україною з цього питання, уточнив чиновник. !zn
Читайте також:
У СОТ вважають, що Україна може підірвати світову торговельну систему
Кабмін хоче понизити мита на морські делікатеси, яхти і автомобілі
У Кабміні впевнені, що підвищення мит на сотні видів товарів не перешкодить створенню зони вільної торгівлі з ЄС
Кабмін пояснив необхідність підвищення мит: український ринок занадто ліберальний