Вступ до ЄС: в Україні створять Координаційний центр інтегрованого управління кордонами

Поділитися
Вступ до ЄС: в Україні створять Координаційний центр інтегрованого управління кордонами © Нацполіція
Основним завданням Центру є комплексне висвітлення ситуативної картини у сфері захисту та охорони державного кордону у режимі 24/7.

Кабінет міністрів України ухвалив постанову про створення Координаційного центру інтегрованого управління кордонами, повідомляє урядовий портал. Створення Координаційного центру інтегрованого управління кордонами є одним з ключових критеріїв вступу України до Європейського Союзу. Це  основна вимога для усіх держав-членів ЄС згідно з Регламентом Європейського Парламенту і Ради ЄС № 2019/1896 від 13 листопада 2019 року про Європейську прикордонну і берегову охорону.

Прийняття акту дозволить:

  • утворити Координаційний центр як тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету міністрів України, робота якого сприятиме координації діяльності;
  • покращенню комунікаційних спроможностей суб’єктів інтегрованого управління кордонами;
  • посилить системний підхід до організації аналізу ризиків, здійснення ефективного моніторингу та чіткого висвітлення обстановки на державному кордоні України.

В Кабміні наголосили, що в ЄС такі центри визнані дієвим механізмом в управлінні кордонами.

«Тому, враховуючи широке коло суб’єктів інтегрованого управління кордонами в Україні, МВС спільно з іншими органами виконавчої влади та Консультативною місією ЄС сформувало саме таку оптимальну модель Координаційного центру», - пишуть на урядовому порталі.

Саме на цей Центр після вступу України до Європейського Союзу буде покладено завдання національного координаційного центру, відповідального за обмін інформацією EUROSUR (система спостереження ЄС, яка використовує безпілотні літальні апарати, розвідувальні літаки, морські датчики та супутникове дистанційне зондування для відстеження нелегальної імміграції до держав-членів ЄС). Основним завданням Центру є комплексне висвітлення ситуативної картини у сфері захисту та охорони державного кордону у режимі 24/7.

Інтегроване управління кордонами – це скоординована діяльність компетентних державних органів України та військових формувань, однак в умовах жорсткого дефіциту ресурсів та задля уникнення дублювання функцій Координаційний центр створять з місцем дислокації в Ситуаційному центрі МВС з аналогічним режимом функціонування. Враховуючи специфіку діяльності залучених суб’єктів, робота їх представників буде врегульована відповідним графіком.

Раніше ми писали про те, що Європейський парламент ініціював масштабну митну реформу, яка триватиме до 2028 року, щоб замінити понад 111 митних систем, що зараз використовуються в ЄС. В ході реформи митні процедури у ЄС спростять, хоч облік товарів електронної комерції стане ретельнішим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі