Всі рахунки "Київенерго" арештовані через борги перед "Нафтогазом"

Поділитися
Всі рахунки "Київенерго" арештовані через борги перед "Нафтогазом" © Андрій Товстиженко, DT.UA
"Київенерго" скаржиться на блокування роботи.

Всі гроші
Всі гроші "Київенерго" заблоковані

Всі рахунки столичного монополіста "Київенерго" (яку контролює ДТЕК Ріната Ахметова) арештовані через борги компанії перед державним НАК "Нафтогазом України" за штрафними санкціями.

У "Київенерго" стверджують, що погасили всі борги перед "Нафтогазом" за спожитий газ. Однак ще залишаються несплачені штрафні санкції у розмірі понад 1,5 млрд грн.

Причиною арешту всіх рахунків "Київенерго" стали безпосередньо 372 млн грн з цієї суми (решту 1,2 млрд грн компанія оскаржує в суді).

У свою чергу НАК "Нафтогаз" вважає, що заборгованість "Київенерго" за газ, використаний для виробництва теплової і електричної енергії, на 31 травня становить сумарно 826 млн грн.

У "Київенерго" скаржаться, що в енергокомпанії немає "дзеркального джерела погашення газових штрафних санкцій згідно з чинним законодавством.

За даними компанії, зараз в Україні арештовані рахунки 104-х теплокомуненерго (ТКЕ). Загальна сума нарахованих "Нафтогазом" штрафів перевищує 10 млрд грн, з яких 4,4 млрд грн знаходяться у виконавчому провадженні.

Також "Київенерго" стверджує, що станом на 1 червня 2016 року заборгованість столиці і держави перед компнією "у сім разів перевищує" борг енергокомпанії перед "Нафтогазом" за спожитий природний газ.

Зокрема, борг міста Києва за тепло перевищує 1,9 млрд грн, за електроенергію – 930 млн грн. Заборгованість держави по компенсації різниці в тарифах перевищує 760 млн грн, а борги ДП "Енергоринок" за поставлену електроенергію – 275 млн грн. При цьому вже кілька років у виконавчих службах різних рівнів знаходяться справи по стягненню на користь "Київенерго" 937 млн грн.

"Київенерго" експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані у Київі, за винятком Дарницької ТЕЦ. За підсумками 2015 року "Київенерго" виявилося найбільшим платником податків у столиці, заплативши 94,2 млн грн.

Дія договору концесії з "Київенерго" (яке, по суті, належить Києву, але оперативний контроль над якою здійснює команда Ахметова) закінчується в 2017 році, і міська влада має чимало претензій до монополіста. Як писало DT.UA, міжнародний інвестиційний конкурс для "Київенерго", який столична влада повинна підготувати протягом цього року, дасть можливість вибрати гідну компанію, яка надасть якісні комунальні послуги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі