Відшкодування збитків, заявлених у позові Приватбанку, може вимагати відчуження всіх активів Коломойського та Боголюбова в США, і що ближча розв'язка цієї історії, то менше активів у його власності залишається. У найкращі роки своєї діяльності Optima Ventures була власником понад 260 тис. кв. м комерційної нерухомості в Клівленді. Але, згідно з даними американського тижневика Cleveland Scene, останніми роками Optima активно позбувалася своїх активів.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Юлія Самаєва і Тетяна Силіна. За їхніми словами, офісний центр AECOM, придбаний у серпні 2010-го за 46,5 млн дол., було продано торік за 38 млн Rugy Realty. Коли Optima купувала цю 20-поверхову будівлю, остання була заповнена орендарями на 90%, коли продавала - 45% офісів були порожніми, а сама будівля, за словами нового власника, виглядала "втомленою" й потребувала вкладання ще щонайменше 10 млн дол. на ремонт.
"Huntington Building, історичну будівлю Клівленда, придбану також улітку 2010 р. за 18,5 млн дол., теж продали у квітні 2018-го, а новий власник охарактеризував придбання як "зяючу діру у жвавому центрі міста", що вимагає величезних інвестицій. У цей самий час Optima намагалася продати ще одну "клівлендську перлину" - придбаний за 34 млн дол. у 2008 р. офісний центр 55 Public Square. Але на момент продажу будівля стояла пусткою, вимагала ремонту, а її ринкову вартість було оцінено у трохи більш як 20 млн дол. виключно завдяки розташуванню. Зрештою потенційний покупець відмовився від угоди, - зазначають оглядачі. - Незавидною є доля й деяких промислових активів Коломойського у США. У січні 2018-го сталеливарний завод Kentucky Electric Steel, який належить Optima Acquisitions і свого часу був одним із провідних виробників штату, оголосив про звільнення 113 співробітників і закриття. У вересні завод удалося врятувати новому власникові - компанії Steel Dynamics Inc. А ось сталеливарному заводу Warren Steel Holdings, що також належав Optima Acquisitions, пощастило менше, - він припинив роботу назавжди ще у 2016-му".
Автори підкреслюють, що Коломойський не інвестував достатньо коштів у свої американські ресурси, а позов Приватбанку та розслідування ФБР, які загрожують їх конфіскацією, лише прискорять його позбавлення цієї власності.
Детальніше про зростаючі проблеми Коломойського і увагу до нього з боку США читайте в статті Юлії Самаєвої і Тетяни Силіної "Тест на Коломойського" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".