Віце-президент Світового банку Анна Бьерде заявила, що Україні потрібно поступово підвищувати тариф на електроенергію населенню до рівня, що покривають витрати і собівартість. Оскільки зниження тарифів ставить під загрозу фінансове оздоровлення сектору. Про це вона розповіла в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
За її словами, Світовий банк підтримав розширення програми державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Однак недавнє рішення уряду знизити тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт-год на місяць, може поставити під загрозу фінансове оздоровлення сектора. До того ж, воно все більше послаблюється через пандемію COVID-19.
"Останнє рішення по тарифам для населення може призвести до збільшення перехресних субсидій, що потенційно негативно вплине на міжнародну конкурентоспроможність енергоємних галузей України", - заявила вона.
За її словами, це вплине і на те, що залучити інвестиції в енергосектор буде складніше.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів на засіданні 11 серпня ухвалив рішення знизити тариф на електроенергію для населення з об'ємом споживання до 250 кВт-год до 1,44 грн-кВт-год з 1 жовтня 2021 року.
У серпні повинна була набути чинності оновлена модель механізму спеціальних зобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення (ПСО). У зв'язку з цим липня повинен був стати останнім місяцем з фіксованим тарифом.
Детальніше про те, коли чекати нове підвищення цін на електроенергію і наскільки відчутним воно буде для українців, читайте в статті Сергія Следзя «До сплати останньою ланкою харчового ланцюга» в ZN.UA.