Верховна Рада України (ВР) проголосувала за відставку колишнього голови Національного банку України (НБУ) Володимира Стельмаха і одночасно дала свою згоду на призначення Сергія Арбузова новим керівником НБУ.
"За" таке рішення (законопроекти №7498 і №7499 відповідно) проголосували 278 і 282 народних депутата із 293 зареєстрованих у сесійній залі у четвер, 23 грудня.
Відзначимо, що фракції "БЮТ-Батьківщина" і НУ-НС залишили залу засідань парламенту для того, щоб не брати участь у голосуванні в проекті держбюджету-2011 і зміни голови НБУ.
У ході обговорення кадрових перестановок Нацбанку в парламенті пролунали тези про те, що центробанку необхідні якісні зміни, однак має бути забезпечена спадкоємність політики регулятора. Також депутати неодноразово згадували досить молодий вік Арбузова (йому 34 роки-ред.).
Представляючи кандидатуру Сергія Арбузова, голова профільного Комітету ВР Олександр Пеклушенко зазначив, що він "дуже контактний, доступний, професійний і здатний вирішувати проблеми у лічені хвилини, максимум, у години".
Як повідомлялося раніше, у вівторок, 21 грудня, президент України Віктор Янукович направив до ВР два подання - про відставку нинішнього голови НБУ Володимира Стельмаха і про призначення на цю посаду Сергія Арбузова, першого заступника голови Нацбанку.
Нагадаємо, п'ятирічний термін Володимира Стельмаха на посаді глави НБУ закінчився ще рівно рік тому - 16 грудня 2009 року (на посаду він був призначений Верховною Радою у 2004 році). Раніше Стельмах також керував НБУ ще у період з 21 січня 2000 до 17 грудня 2002 року.
Арбузов протягом 6,5 років (до 19 травня 2010 року) працював головою правління «УкрБізнесБанк» (Донецьк), а з 20 травня був переведений на посаду президента цієї кредитно-фінансової установи. При цьому до травня поточного року головою наглядової ради цього банку був нинішній глава Державної податкової адміністрації України Олександр Папаїка.
«УкрБізнесБанк» вважається близьким до старшого сина президента Віктора Януковича Олександра. У ньому був відкритий рахунок компанії «Медінвесттрейд», на користь якої з держвласності була виведена резиденція Межигір'я.