ВР позбавила НБУ зобов'язання викуповувати ОВДП у рекапіталізованих банків

Поділитися
© ZN.UA
Парламент схвалив у другому читанні і в цілому урядовий законопроект №8439 про скасування обов'язкового викупу Національним банком України (НБУ) "рекапіталізаційних" облігацій (ОВДП) за їх номінальною вартістю.

Зокрема, парламент схвалив у першому читанні урядовий законопроект № 8439 про скасування обов'язкового викупу Національним банком України (НБУ) "рекапіталізаційних" облігацій (ОВДП) за їх номінальною вартістю.

"За" дане рішення проголосувало 252 народних депутатів України, зареєстрованих у сесійній залі в четвер, 19 травня.
Як говориться в пояснювальній записці до документа, прийняття змін забезпечить виконання українською стороною умов спільної з Міжнародним валютним фондом (МВФ) програми stand-by, згідно з якою Україна повинна отримати черговий транш кредитних коштів у розмірі близько $ 1,5 млрд.
Законопроект № 8439 від 22 квітня 2011 року, зокрема, вносить зміни до ст.2 закону "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (№ 639-VI від 31 жовтня 2008 року) .
Цими змінами пропонується вилучити норму про обов'язковий викуп Нацбанком за номінальною вартістю облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), випущених для рекапіталізації проблемних банків («Укргазбанк», «Родовід Банк» і банк «Київ», - ред.).
Вищевказаним «антикризовим» законом у 2008 році було встановлено, що держава (в особі Міністерства фінансів) може брати участь у формуванні та/або збільшенні статутних капіталів банків шляхом придбання акцій первинної емісії (часток у статутному капіталі) банку чи акцій додаткової емісії (додаткових вкладів ) банку в обмін на державні облігації України та/або придбання зазначених акцій за кошти державного бюджету. Саме ці облігації і підлягали обов'язковому їх викупу Нацбанком (в тому числі, за рахунок кредитів відповідного призначення міжнародних фінансових організацій) за їх номінальною вартістю протягом п'яти банківських днів з дня надходження пропозиції щодо їх викупу.
Справа в тому, що ця норма, затверджена антикризовим законом у листопаді 2008 року, повинна була припинити свою дію з початку нинішнього року. Однак її дія була відновлена грудневими законодавчими нововведеннями.
А оскільки існування цієї норми ставить під сумнів операційну незалежність НБУ, українська влада повинна її відмінити до моменту виділення наступного траншу, тобто, до кінця березня-середини квітня (як планувалося спочатку).
Нагадаємо, що для збільшення статутних капіталів трьох рекапіталізованих державою банків («Укргазбанк», «Родовід Банк» і банк «Київ»), були випущені облігації внутрішньої державної позики (ОВДП; на загальну суму близько 17,2 млрд грн), які й були внесені до статутників банків. Надалі Нацбанк повинен був викупити їх за номінальною вартістю.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі