Власників нерухомості повідомлять про суму податку до сплати протягом II кварталу

Поділитися
Власників нерухомості повідомлять про суму податку до сплати протягом II кварталу Податок на нерухомість «торкнеться» до 20 мільйонів українців © bezformata.ru
Податком не обкладатимуть власників нерухомості, якщо житлова площа квартири менше 120 кв. м., а житлова площа будинку - менше 250 кв. м. Пільга 120 і 250 кв. м поширюється тільки на один об'єкт нерухомості, а якщо у громадянина є дві квартири або квартира й будинок, то, згідно із законом, він звільняється від сплати податку за один об'єкт за вибором, а за другий він сплачує податок у повному обсязі.

Громадяни-власники нерухомого майна, що підлягає оподаткуванню, почнуть отримувати повідомлення-рішення про суму податку та платіжні реквізити з квітня 2013 року, повідомила прес-служба Міністерства доходів і зборів з посиланням на директора Департаменту оподаткування фізичних осіб Державної податкової служби України В'ячеслава Бусарєва.

"До 1 липня всі платники податку на нерухомість, який введено з початку цього року, отримають повідомлення про суму податку, яку необхідно сплатити протягом 60 днів. Якщо власник не погоджується з розрахунком, він повинен звернутися до податкової для звірки даних", - наведені в повідомленні слова Бусарєва.

За несвоєчасну сплату податку на нерухомість передбачені штрафні санкції: при затримці сплати до 30 днів - 10% погашеного податкового боргу, понад 30 днів - 20%.

Як зазначив Бусарєв, громадяни, які володіють кількома житловими об'єктами, за бажанням можуть звернутися в податкову для визначення об'єкта, за який сплачується податок на нерухомість. В іншому випадку пільга буде застосовуватися до того житла, в якому платник податків зареєстрований.

На відміну від фізичних, юридичні особи суму податку можуть розраховувати самостійно за станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року будуть подавати декларацію податковим органам за місцезнаходженням об'єкта оподаткування.

Як повідомлялося, з 1 січня 2013 року набрала чинності стаття 265 Податкового кодексу України, згідно з якою вводиться податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відповідні зміни до Податкового кодексу України внесені законом України № 4834 від 24 травня 2012 року, який набув чинності з 1 липня 2012 р. Нововведення пов'язано з тим, що база оподаткування на нерухоме майно обчислюється на підставі даних Державного реєстру прав на нерухоме майно, який згідно із законом України "Про внесення змін у деякі закони України щодо забезпечення реалізації прав на нерухоме майно та їхніх обмежень, обтяжень при їхній державної реєстрації" вводиться з 1 січня 2013 року.

До платників податку на нерухоме майно віднесені власники об'єктів житлової нерухомості - фізичні особи, а також юридичні особи, які створені, зареєстровані і здійснюють діяльність відповідно до законодавства України.

Податківці ще на початку грудня попередили, що нормами Податкового кодексу України звільняються від оподаткування квартири площею до 120 кв. м, житлові будинки площею до 250 кв. м, садові і дачні будинки, об'єкти житлової нерухомості, що належать багатодітним сім'ям та прийомним сім'ям, в яких виховується троє і більше дітей.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України, ставки цього податку встановлюють місцеві ради.

У Києві, наприклад, ставку податку за 1 кв. м житлової площі визначено рішенням Київської міськради від 23 червня 2011 р. № 242/5629:

1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м, і житлових будинків, площа яких не перевищує 500 кв. м;

2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. м, і житлових будинків, площа яких перевищує 500 кв. м.

Податок нараховує орган державної податкової служби. Терміни сплати для фізичних осіб - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення, для юридичних осіб - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації. !zn

Читайте також:

Податкова хоче зобов'язати всіх українців звітувати про свої доходи

Клименко вважає створення Міндоходів і зборів подарунком платникам податків, але про функції відомства розповість потім

У Партії регіонів пояснили, навіщо Янукович створив фіскальне мегаміністерство для Клименка

Податкова майже готова до введення загального декларування доходів: залишилося довести українцям, що це вигідно

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі